Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak enni a kutyámnak...

Mit adjak enni a kutyámnak hogy szilárdabb legyen a széklete?

Figyelt kérdés
Jelenleg csak száraz tápot etetünk vele, régebben adtunk neki ételmaradékokat is, de azt gondoltuk hogy attól nem normális állagú a széklete, ezért leálltunk vele. Viszont amióta csak száraz tápot eszik, azóta se normális az ürüléke. Egyik ismerősünk javasolta, hogy adjunk neki kevesebbet enni, akkor talán valamivel javult a helyzet, de akkor meg a kutya kezdett fogyni (hozzáteszem hogy rendszeresen féregtelenítve van). Így visszaálltunk a normális adagra. És akkor a legkínosabb a dolog, ha séta közben kezd el fosni, itthon azért még elviselem (kerti kutya), vagy csak már megszoktam, hogy a kutya helyén gumicsizmába közlekedjek. (Volt hogy pont egy ház előtt a járdán kellett neki, és a fost nem tudom felszedni... - azóta se sétáltatok arrafelé, mostanában csak a szántóföldekre megyek vele, mert ott nem zavar senkit, de így is van egy tíz perces séta amíg kiérek a faluból a szántókra.) Szeretném vinni kutyás rendezvényekre is, esetleg kutyaiskolába, de így már nem annyira van kedvem, még sétáltatni se...
2011. jún. 17. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
szilárdítót!!!
2011. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
rizs
2011. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én is a rizst javasolnám ,van benne keményítő
2011. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
orvos
2011. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
orvos. Ennyire idült hasmenésnek valami oka van. Esetleg próbálj ki valami hipoallergén tápot.
2011. jún. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vidd el az orvoshoz! az én kutyám is beteg ugyan így megy a hasa óránként kell lehordani.
2011. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első körben elképzelhető, hogy a táp nem megfelelő neki. Sajnos igen egyedi a kutyáknál, melyik táp jön be nekik.

Mit adsz most neki?

A másik lehetőség, hogy akár betegség is állhat a háttérben.

Ha nem akarsz kísérletezni, orvos-széklet vizsgálat.

2011. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én este kacsa far-hátat szoktam adni a kutyámnak, ez szilárdíthatja a székletét.

Vagy esetleg tápot kellene váltani.

2011. jún. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!