Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom meg a...

Hogyan taníthatom meg a kutyámat arra, hogy 20 m-ről kirohanjon a bójához, megkerülje, és lefeküdjön mellette?

Figyelt kérdés

1 éves border colliemmal a k99-es vizsgarendszer engedelmes ágazat 2. szintjére kéne megtanítani a bójás-kiküldős feladatot. SOS!!!!! Segítsetek légyszi, mert kb másfél hetem van a vizsgáig és nem szeretnék megbukni, mert egy vagyon nekem egy ilyen tanfolyam.

Egyébként kb ott tartunk, hogy leül a kutyus 30 cm-re a "bójától" ( virág, vagy virágcserép ), és én mondom neki, hogy bója+ egy nagy testjelet is adok ( rámutatok a bójára, és egy kicsit ki is lépek ), ő meg unottan, szinte félholtan kivánszorog, oda teszi az orrát, és rögtön vissza is jön.. Gyakorolni kellett az elején egy törölközővel, hogy odamenjen a törölközőhöz, és ráfeküdjön, de az nagyon jól ment az elején, aztán megunta a kutya..

Légyszives segítsetek, mert szoros az idő, és rossz nézni, hogy a többiek kutyája már testjel nélkül kirohan a bójához, és megkerüli, és lefekszik mellette.. SOS!!!!!!!!!

Köszi.


2011. jún. 17. 13:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Ja és tegyük hozzá, hogy ezek a módszerek túl azon, hogy hatékonyabbak, de szerintem sokkal humánusabbak is, mint a fojtó vagy szöges, vagy elektromos nyakörv, az ütések, a nyaknál fogva ráncigálások, és további hasonló parforce eszközök.
2011. jún. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%

Érdekes,az én kutyáimat bárhol,bármikor el tudom engedni,nem kell se másfél méteres,se semmilyen pórázon rángatni őket.Semmi gond nincs még az ideggyengével sem.Sőt még akkor is lehet nekik parancsolni,ha pl.vad ugrik fel előttük.

Millió kutyát ismerek,akik sosem jártak semmilyen iskolába,mégsem kell őket pórázon rángatni.Hogy a fenébe lehet ez?Még vizsgájuk sincs!

2011. jún. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ja és az én kutyáim is boldogan,gond nélkül játszanak más kutyákkal,na meg az utcában lakó gyerekek egész nap nyúzzák őket.Sőt még fel sem löknek senkit.Egyikük februárig kezrecbe zárva élt egy szaporítónál,majd 3 évesen mennie kellett.Az ideggyenge 4 hónapos koráig birkaólba volt zárva,a napvilágot se látta.Aznap volt kint először az ólból,mikor megvettük,ebből adódóan 0 szocializációról kezdtük.

Sok évig Pesten laktam,és a nem iskolázott ismerős kutyák se csináltak ilyesmit,hogy bárkinek gondot okoztak.

Szóval iskola nélkül is teljesen jól elvan egy kutya.

2011. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Hovarju ***** válasza:

Kedves kérdező !

Szerintem kicsit összekeverted a feladatokat. E/2 ben nincs előre küldés.

Ü/2-ben, pedig csak 8 métert kell előre küldeni a bójához.

Ezt mi úgy tanultuk meg, hogy a bója tetejére tettem a jutalomfalatot. Először nagyon közelről küldtem, és fokozatosan növeltem a távolságot. Először csak oda kellett mennie, és már csak akkor kértem tőle fekvést, amikor tudta az előre mentést.Fontos, hogy egyszerre csak 1-2 alkalommal gyakorold, hogy ne unjon rá.

k99vizsga.info alatt elolvashatod a feladatok pontos leírását.

Egyébként hol fogsz vizsgázni, és mikor?

Sok sikert a felkészüléshez.

2011. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 zsuzsabazsa ***** válasza:

Próbáld meg a bóját álcázni valami lámpaernyő félével és vágd ki az egyik oldalát. Tegyél oda bele jutalom falatot. Ezt tetszőlegesen forgathatod is.

A kutyát kísérd ki, mutasd meg neki. Hagyd hogy ki egye a kaját. Ezután küldd ki a kutyát egyedül. Hagyd hogy körbeszagolja és megtalálja a kaját. Ezután lefekteted a bója mellett.

Mikor a kutyát rövid távon előre küldöd, közben lopd a távolságot hátrafelé úgy, hogy a kutya ne vegye észre. Mikor már a kutya bizton előre megy megállás és hátranézés nélkűl a távot mindig növeld hátrafelé.

2011. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha kutyád a lámpaernyőt már megtanulta megkerülni akkor, leveszed és már csak juti falatot akkor kap amikor az összetett feladatot végrehajtotta.

Nagyon fontos, ha a kutyád megcsinál egy feladatot sikeresen, akkor neked olyan látványosan kell örülnöd amilyet a világ nem látott, és ezt a kutyád honorálni fogja azzal, hogy ő is lelkendezve fogja megcsinálni a gyakorlatot.

2011. jún. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a biztató kommenteket, holnap lesz az Ü/2-es vizsg.

Úgyhogy Drukkoljatok!! :))

2011. jún. 25. 21:28
 18/20 A kérdező kommentje:
Végül is Ü/1-ből vizsgáztam, 93 pont lett, úgyhogy ötülök :))
2011. jún. 26. 12:38
 19/20 anonim ***** válasza:

Ezek szerint Zalaegerszegi vagy? :) Ott volt most a vizsga, azért nem írtam, mert pont lent voltam nálatok a táborban :)


Gratulálok, akkor annyira mégsem állhattál rosszul, mint amennyire aggódtál! Ügyes vagy, ne hagyd abba a gyakorlást, irány a klub! Csuda kutyák a borderek, a tanításban a csillagos ég a határ!

2011. júl. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem zalai vagyok, hanem budapesti.
2011. júl. 4. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!