Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnék meg egy 4...

Hogyan taníthatnék meg egy 4 éves vizslát, hogy a lakásban ne jelölgessen? Illetve hogyan taníthatom meg játszani?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 13:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Hát 4 éveset nem biztos hogy már meg taníthatsz a szobatisztaságra... Játszani, talán másik kutyával?
2011. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

Vizslát lakásban? Tudod, az állatszeretet nem csak abból áll, hogy sűrűn sétaáltatom, és simogatom a kutyámat, hanem abból is, hogy megadom neki az alapvető életteret.

Elhiszem, hogy szereted a kutyádat, de ha lakásban tartasz egy nagytestű kutyát, csak azért neked legyen... hát ez az önzőség.

2011. júl. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Mi vizslánk(aki sajnos már nincs köztünk),amikor beteg lett (vérérdaganat) télen bent lakott a házban,mert nagyon gyenge volt és nem bírta volna azt a hideget...és jelezte h ki akar menni,pedig előtte soha nem lakott bent,kerti kutya volt...okosak a vizsik nagyon
2011. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem az a probléma, hogy lakásban van. Dobermannjaim vannak, kertesházban lakunk, de ott vannak ahol és, és gyakran bent a lakásban.

A probléma az, hogy a saját területének véli a házatokat, ő a falkavezér. Dolgoznotok kéne a kapcsolatotokon.

2011. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Minden kutyát lehet a lakásban tartani, de mellett sétáltatni kell. Szabályok, határok, korlátokra is szükségük van. Meg lehet tanítani 4 éves kutyákat is a szobatisztaságra.
2011. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Bocsi,elírtam,nem lakásban,házban-kinti-benti kutty. 2 napja van nálam,előtte 160 kutyával élt,a fajtamentők mentették ki. Emberrel nem tud kommunikálni, nem fél, jön,bújik, de bizonytalan. Nem ismeri a labdát, nem tud örülni, nem szaglászik. Nem tudja mi az a hús, a rizs,a kutyatáp,eddig csak nyers csirkefejet evett. Annyira fél a betonon, a kövön,hogy aznap,mikor elhozták,lefeküdnii se mert, hanem feszülten állt,remegett,szinte sokkos állapotban,aztán kb 10 óra folyamatos állás,és nagy séta után állva aludt el,és esett össze.

A cerberos-os szabályokat ismerem,a másik kettővel is ezt alkalmazom,nála is,és sokat javult 2 nap alatt, de ettől még nem fog előjönni a benne szunnyadó vizsla.

Nem hiszem,hogy le kellene hurrogni. Megfordult pár kutya a kezem közt már, de ez elég nehéz eset, szegénykém mióta elhozták nem evett, mert fogalma sincs,hogy az,amit eléteszek,az ennivaló. A többivel boldogulni fogok, de ez a jelölgetés,illetve a játék kemény dió,mert olyan kutyám sosem volt,aki 4 évesen tette be a lábát először fedett helyre,és fogalma nincs arról,hogy ott nem pisilünk.

2011. júl. 11. 13:33
 7/20 anonim ***** válasza:

akk sztem ha telik rá lehet hogy megérné a cerberosnál egy rehabilitáció.

nekem most van egy ideggyengének tűnő 8 hónap körüli erdélyi kopóm és nem vagyok eleresztveegyéltalán, de tudom h a ezzel a problémával (túl félős, utcán a zajok miatt nehezen kezelhető) nem tudok egydül megbirkózni, ezért elviszem. állítólag ők a legjobbak. első alkalom ingyenes utána alkalmanként 2000ft.

2011. júl. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
estleg összehozhatnád vki kutyás ismerősdö felnőtt, nagyon játékos kutyájával többször, mert előbb megtanulja amásik kutya jelzéseit ha az hivja
2011. júl. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Vidéki vagyok,jogsi,és autó nélkül, úgyhogy ez nem igazán megoldható. Kezd felengedni,az előbb már úgy viselkedett egy pillanatra,mint egy kutya.

A játék talán menni fog,mert van mellette még 2 kutya,az egyik 4 hónapos,és ő csábítja, este megpróbálok a kettővel labdázni,hátha.Köszi a tippet,ez eszembe se jutott :D

Elvileg,ha sikerül benne tudatosítani,hogy itt én vagyok a főnök,akkor a jelölgetések maguktól megszűnnek?

2011. júl. 11. 13:53
 10/20 anonim ***** válasza:
ha azért csinálja mert úgy érzi nem vagy elég erős, akkor ugye átveszi a szerepet és bejelöli a helyket előtted meg a másik két kutya előtt. ha nem ő a főnök akkor nincs mit jelölni, de az ivartalanítás is nagyon jó lenne, 1 mert egészséges, kettő mert akkor nem fog jelölni, hanem egy az egyben kipisili és kész
2011. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!