Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom meg a...

Hogyan taníthatom meg a kutyám pacsit adni?

Figyelt kérdés
Egy 3 éves foxi keverékem van és sehogy sem tudom megtanítani pacsizni!A barátnőm mutatta ugyan hogy ő a kutyáját hogy tanította de nekem nem vált be a trükk.Segítsetek!
2011. júl. 22. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Ültesd le, és állj vele szemben. Tartsd neki oda a jobb kezed, és a bal kezeddel rakd a kezedbe a jobb mancsát, miközben kimondod az utasítást. ( Pacsit , Szerbusz )
2011. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, mikor bele tetted a mancsát a kezedbe, és már az utasítás is elhangzott, akkor dicsérd meg, jutalomfalattal vagy simogatással ;)
2011. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor nyugodt, és nem őrjöng éppen körülötted, ülj oda mellé. mond neki, hogy: "pacsit!" És az egyik kezeddel emeld fel az igyek melső lábát és te tedd az ő mancsát a saját kezedbe. Tehát először te emeled meg az ő lábát és mintha ő csinálná a másik kezedbe teszed. Erre, ha ez a mozdulat megvolt, örüljél nagyon és dícsérd meg, mintha valami jól sikerült volna. Aztán megint emeld meg a lábát a saját kezedbe, mintha ő csinálná és megint dícsérd meg. Ezt csináld meg egy párszor, lényeg, hogy lássa, hogy amikor az ő melső lába a te markodba kerül az neked jó! És egy idő után már maga fogja emelni a lábát. Ilyenkor nagyon alaposan dícsérd meg. Ha látja, hogy ezzel örömet szerez neked, akkkor gyorsan megtanulja és szívesen fogja csinálni. Az én labradoromat csak "véletlenül" tanítottam meg pl. erre, de azóta is, ha örömet akar nekem szerezni, egyből emeli a lábát és pacsit akar adni. Sok sikert!
2011. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez a bele RAKom a kezembe körbe VEZETem sose jött be. Én úgy tanítottam meg, hogy jutifalit fogtam a kezembe és amikor magától rakta rá a mancsát akkor adtam oda és mondtam az utasítást.
2011. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy a mancsát a kezedbe rakod sokkal hosszadalmasabb lesz ennek a trükknek a megtanítása. Idősebb kutyámat így tanítottam, hetekbe került, mire rájött.

Úgy csináld, hogy markodba zársz egy jutalomfalatot, odatartod a kutya orra elé. Mikor látja, hogy az orrával nem tud a közelébe férkőzni, a mancsát fogja használni. Amint megérinti a kezedet a mancsával, kinyílik a kezed és megkapja a jutifalit. Kiskutyám kb fél perc alatt tökéletesen a pacsiadást ezzel a módszerrel, más kutyát is percek alatt megtanítottam, szóval tényleg nagyon hatásos. Azzal, hogy ő jön rá magától, hogy emelnie kell a mancsát, sokkal hamarabb fog rájönni a trükk nyitjára, mintha beleraknád a mancsát a kezedbe.

2011. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok a beleRAKós ... Nem túl szimpatikus, hogy más "módszerét" ennyire kategórikusan lefikázzátok. Az én kutyám ezzel az emelgetős módszerrel villámgyorsan, kb. 5 perc alatt megtanulta. Ez a jutalomfalatos változat meg eszembe se jutott, mivel nálunk nincs jutalomfalatozás, mégis szófogadó fegyelmezett a kutyám. Szóval minden ember más és minden kutya más. A kérdező módszert kérdez, és nem azt, hogy melyik a legjobb, vagy leghatásosabb, hanem, hogy kinek mi vált be. Én leírtam, ami nekem bejött. Ez miért bátorít fel arra bárkit is, hogy erről véleményt alkosson? De azért sok sikert a kérdezőnek.
2011. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes választ mindenkinek!Igen én módszereket kérdeztem de mind1.
2012. júl. 14. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!