Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartható gond nélkül...

Hogyan tartható gond nélkül együtt egy cica és egy kutya? Lakásba milyen fajtájú kutyust javasolnátok a cicám mellé?

Figyelt kérdés
2009. márc. 23. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A fajta szerintem majdnem mindegy,az a lényeg,hogy a kutyus még kölyök legyen,ne legyen sokkal nagyobb,mint a cica, így nem lesz nehéz összeszoktatni őket.Persze a cicán is múlik,hogy milyen lesz a kapcsolatuk.. nálunk sikerült,remélem nálatok is fog működni.
2009. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi,hát,remélem,bár még csak "játszom" a gondolattal:)
2009. márc. 23. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pozícióharcok az egyforma méretből adódnak. Ha sokkal nagyobb a kutya, akkor a cicnek esze ágában sem lesz harcolni vele. A dominánsabb macska nyilván jobban örülne egy kölyök kutya jelenléténak, ebben viszont az a veszély, hogy amíg a kutya fel nem nő, addig játszótársat keres a macskában. Tehát, ha kölyök a kutya, akkor tényleg ne legyen nagyobb a macskánál, mert felnőtt koráig bizony a macskán fog gyakorlatozni. Én egy végtelenül nyugodt, felnőtt kutyát vinnék a macska mellé. Tudni kell a kutyáról előzetesen, hogy macskakompatibil-e. Utána pedig össze kell őket ismertetni. A macskáknál ez hosszú idő szokott lenni(nálunk 2 hónap volt), ez idő alatt fontos, hogy a macska érezze, hogy nagyon szeretitek.
2009. márc. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szinte mindig a macskán múlik a dolog, mert egyes kifejezetten macskagyűlölő kutyákat kivéve, mindet meg lehet tanítani, hogy a macskát tilos bántani. Pl. argentin dogot ne vigyél haza, annak a macska csak áldozat. nehéz a staffikkel, a terrierekkel, a vadászkutyákkal. De ez nem azt jelenti, hogy nincs köztük macskabarát egyed. Most is van egy foxika, aki gazdit keres, és foxi létére sem kutyával, sem macskával nem balhés. Őt pl. merném ajánlani. De ilyenkor is oda kell figyelni, hogy a macska ne provokálja a kutyát. Ha nagyon támadóan lép fel, a macskát is rendre lehet utasítani, nem annyira nevelhetetlenek, mint ahogy előadják magukat :)

Ha mindig menekülne, akkor érdemes egy szállító ketrecbe zárni rövid időre és nem túl messze tőle etetni a kutyát, így a kutya sem erőszakoskodik vele (le van foglalva a kajával) és a macska sem váltja ki az üldözést a menekülésével. Ezt pár napig ismételve, egyre közelebb letéve, esetleg a macska fekhelyén enni adva a kutyának megszokja a szagát. De ha a kutya eleve nem akar támadni, akkor csak azt kell elkerülni, hogy a macska ne támadjon. Előbb-utóbb mindkettő megszokja az új társat, akár még barátok is lehetnek. Hozzánk jött egyszer egy addig láncon élt, felnőtt kutya, aki első alkalommal kis híján meg is ölt egy kiscicát, de kikapott érte és onnantól figyeltem. Pár hétig eltartott (mivel a macskák is, kutya is a kertben volt és nem tudtam annyit figyelni rájuk, mintha lakásban lettek volna), de egy idő utéán elég volt, ha csak tudta a kutya, hogy figyelem, már nem mert rámozdulni a macskákra, míg később a macskák felbátorodtak és kis idő múlva már a kutya lábai között tekergőztek, miután a kutya rájött, hogy a macska haver is tud lenni, nem csak vadászati céltárgy... :)

2009. márc. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!