Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen végzettség kell a...

Milyen végzettség kell a kutyatenyésztéshez?

Figyelt kérdés
A kérdésben minden benne van amire kíváncsi vagyok.
2011. jún. 18. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos hivatalosan semmi.

A tenyésztők el szokták végezni a tenyésztői tanfolyamot amit a fajtaklubok vagy a MEOE tart. Ez genetikától, állatgondozói.állatorvosi ismeretig mindent felölel.

Sokan elvégzik a bíróit, hogy pontosan tudják mit követelnek a bírók.

és dolgoznak egy tenyésztő mellett, vagy handlerként

2011. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudom, milyen végzettségre gondolsz.... Bárki, aki törzskönyves kutyák tenyésztésében gondolkozik, befizeti a MEOE vagy MKSZ tagdíjat+ kiváltja a saját kennelnevét, belefoghat a tenyésztésbe.

És ami a lényeg, tenyészthető kutyusok is kellenek hozzá. :)

Törzskönyvet csak törzskönyves kutyaszülők kölyke kaphat.

Ha viszont nem ilyenekben gondolkodsz, akkor csak a megfelelő kutyusok kellenek hozzá.

2011. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából nagyon távoli dolog ez még, csak arra gondoltam, ezt szívesen csinálnám a későbbiekben.
2011. jún. 18. 22:15
 4/8 anonim ***** válasza:
22:13! Tenyészszemle, törzskönyv nélküli szaporításra ne bíztasd kérlek! :)
2011. jún. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
főként állatorvos!!
2011. jún. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendőrségnek szeretnék drogkeresőket tenyészteni és kitanítani. Természetesen tisztázott papírokkal.
2011. jún. 19. 08:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát először is kell egy jó munkahely, amiből ezt az egészet finanszirozni tudod:) A szolgálati kutyáknál nem papirok alapján párositanak, hanem kizárólag ösztönök alapján. A küllem senkit sem érdekel csak a jó ösztönkészség, és az egészség.

Vannak nálunk olyan kiképzőiskolák, ahol direkt eladásra készitenek fel kereső, ill. ö.v. kutyájat. Szerintem egy ilyenbe kellene elmenned dolgozni.

2011. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképp kell munka, amiből a kezdőtőke jön, nem egy kiskutyás kép láttán vaktába gondolkozó hirtelen fellázult 14éves vagyok. Természetesen nem főállásba szeretném csinálni, hanem katonaság után.
2011. jún. 19. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!