Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen végzettség kell ahhoz,...

Milyen végzettség kell ahhoz, hogy valaki állatorvosi asszisztens legyen? (nem állatorvos, csak sima asszisztens)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma voltam a macskámmal állatorvosnál, és megdöbbenve láttam, hogy nem sok olyan asszisztens van aki odamegy a rémült gazdikhoz és nyugtatgatja őket, meg az állatokhoz is kedvesen nyúl a lehető legkevesebb fájdalmat okozva ezzel, szóval arra lennék kíváncsi, hogy milyen végzettség kell hozzá? (most végzek a szakközépsulival)


Állatorvos nem lennék, az kizárva, mert nem tudnám szadizni az állatokat! :D

előre is köszönöm


2010. jún. 28. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
az állatorvosi asszisztens segít a műtétnél is....a szadizást meg nem értem, állatorvos azért lesz valaki, hogy állatokat gyógyítson....
2010. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

ezeket találtam:

Állatorvosi szakasszisztens képzés Magyarországon egyelőre nincs. Volt róla szó, hogy talán indítanak valahol képzést, de végül nem lett belőle semmi. Az asszisztenseket az állatorvosok maguk képzik ki. Ez áll a helyes lefogások megtanításából, a szúrási helyek megmutatásából, alapvető műtéttani és higiéniai előírások ismertetéséből stb.


Nincs végzettséghez kötve. Rátermettnek, állatszeretőnek kell lenni és lassan bele lehet tanulni mindenbe.

2010. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Állatorvosi asszisztens szakma kell hozzá :)

Rzt találtam, csak a végét olvastam, de kiderül, hogy miért is van kevés belőlük. Azért, mert nincs értelme fizetni őket, esetleg ügyeleteknél, hosszabb rendeléseknél.

[link]

2010. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

a szadizás alatt olyat értettem, hogy műtét, meg ilyesmi, szóval én tudom magamról, hogy nem bírnék felvágni egy állatot sem, viszont azzal nem lenne gond, hogy műtét alatt ott kell lenni, mert a látványt meg bírom. szóval azzal nincs gond. vértől sem ájulok el meg semmi ilyesmi.

( jah amúgy tudom, hogy nem szadizzák az állatokat az orvosok,nem így értettem, tudom hogy segítenek az állatorvosok, én ezt egy macska szemszögéből néztem most :) mert ma a macskám a dokira úgy nézett rá, mint egy mumusra, mikor már a 2. röntgent csinálta szegénykével :D ) szóval ő elég szadizásnak vélte a dolgot :D

2010. jún. 28. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!