Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell kunkorodnia egy...

Mikor kell kunkorodnia egy bolognese kiskutya szőrének?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 hete vásároltunk egy bolognése kiskutyát (most 10 hetes), azonban nem vagyunk meggyőződve arról, hogy tényleg bolognése-e. A bundája az oldalán, a nyakán, füle tövében a lába hátsó részén kezd kunkorodni, azonban a fején és a gerince mentén egyenes, pedig kb.2-3 cm. Szőre fehér, selymes, farkát a hátán hordja, csak szerintem bongyorabbnak kellene lennie. A másik aggasztó dolog, hogy orrtükre nem fekete, hanem barnás-rózsaszínes. Vagy ez nem olyan nagy baj? Előre köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 19. 13:22
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
2011. jún. 19. 14:21
 12/25 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szomszéd tényleg fajtatiszta, de a mama nem az. A kölykök általában az egyik szülőre hasonlítanak,tehát lehet a mama olyan keverék,aki a bolognese szülőre ütött. De az unokán (a tiéden) már kijön a nagyszülő.
2011. jún. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Azért még reménykedek a reménytelenben..

:)

2011. jún. 19. 14:24
 14/25 anonim ***** válasza:
Megnéztem...biztos, hogy nem bolognese
2011. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Azért szemétség pénzt kérni keverékért...

bocs,de mikor tanulnak az emberek ezekből?

Ettől függetlenül aranyos, biztos jó kutyusod lesz

2011. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Háát akkor jól átvágtak... az a baj, hogy láttam bologneset, meg utánaolvastam, hogy milyennek kellene lennie, totál felkészültünk rá, hogy miket kell nézni, de jól belefutottunk a csőbe...

De nagyon aranyos, játékos és ragaszkodó, szóval semmi pénzért nem válnék meg tőle. De ha tudtok eladó szuka bolognese kölyköt szóljatok légyszi. Kertes családi házban lakom, szóval elférne mégegy kiskutyus nálunk bőven, és legalább ez a picurka sem lenne egyedül, lenne kivel játszania, ha elmegyünk itthonról. Köszönöm mégegyszer a segítségeteket.

2011. jún. 19. 14:32
 17/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg a tenyésztőket és vegyél papirral. Akkor biztos hogy bolognese és a patella, vagy más betegség veszélye is kisebb
2011. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Hát igen... gyanusnak kellett volna lennie, hogy ennyire olcsó, de benzin költséggel meg minden egyébbel ugyanott tartok, mintha egy ,,rendes" bologneset vettem volna.

Ráadásul láttam a kutyuson, hogy nem olyan amilyennek kellett volna lennie, észrevette rajtam a nő és erre kihozott egy 4 napos kiskutyát, és mi itt hittük azt, hogy rendes ,,tenyésztővel van dolgunk" és hogy csak azért ilyen ,,olcsó",mert ez az utolsó az alomból....

2011. jún. 19. 14:38
 19/25 anonim ***** válasza:

miért lenne olcsóbb az utolsó az alomban? A chipp, oltások, etetés neki ugyanannyi mint a többieknek sőt ha hosszabb ideig volt ott akkor még több. Nálunk pl egy növendék kutya akinek már kiállítási eredményei is vannak sőt nem egyszer az összes szűrése, sokkal drágább mint egy kölyök.

4 napos kiskutyát meg nem cipelget az ember sehova a ládában az anyja mellett az infra alatt a helye.

2011. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

rendes tenyésztő nem ad törzskönyv nélkül kutyát. És a kutyákat nem "kihozza" hanem megnézheted őket együtt. A kölyköt az anyja alatt.

Lehet, hogyszaporító,aki hetente lehoz egy almot,aztán a papa az aki éppen a közelben jár...

2011. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!