Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le erről?

Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a kutyámmal minden nap (esőben,hóban szélben) viszem sétálni:

-kutyákkal játszik

-egy kis gyakorlás

-egy kis közös játszás (labda/bot dobálás)

Tökéletes kutyus lenne ha nem lenne az a dilije hogy ha pórázon sétáltatom (megyünk a parkba vagy haza) és meglát egy kutyát akkor mintha antiszoc lenne ugat és rángat... szörnyű ilyenkor elsötétül körülötte minden

próbáltam kizökkenteni (úgy néz ki hogy hibásan) de nem használ.

Mit csináljak ilyenkor? (most az a helyzet h azt szoktam csinálni hogy felhúzom vagyis a két hátsó lábára állítóm a pórázzal felfelé húzom és ekkor valamelyest lenyugszik mert nem tud mozogni de ez se 100%-osan nyugtatja le, meg nem "lógathatom meg" minden egyes alkalommal mikor kutyával találkozunk( kertvárosban lakunk)

Pici kora óta viszem kutyák közé...

Ha oda megyünk az idegen kutyához akkor abbahagyja az ugatást és elkezd örvendezni (csóválja a farkát, szimatol)

Egyáltalán nem domináns kutya

Én vagyok a falkavezér ezzel tisztába is van(minden szabályt betartok)

Szerintem ez a rossz szokás egyik ismerősömnél alakult ki -> kertes házuk van , van kutyájuk és mikor elsétál a házuk előtt egy kutyus az ismerősöm kutyája (antiszoc) dühösen ugat, sztem ezt leste el az én kutyusom is :( mert sokszor járunk oda

Hogy oldjam meg ezt a problémát?Segítsetek légyszíves

S.o.s.


2011. jún. 19. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Figyelemelterelés nem megy kajával, labdával? Ha a bünti nem hat, én mindenképpen ezzel próbálkoznél. Ha nagyon nem érdekli, akkor akár olyan szélsőséges verzióban is, hogy csak séta közben, csak ilyen szitukban kap kaját. Egy idő után győznie kell az éhségnek az ugatási kényszerrel szemben.
2011. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit irtál, hogy hátsó lábra állítod, az nem jó, mi is így rontottuk el, mert attól még jobban menne neki a kutyának:) vagyis nálunk így volt. Egyszerűen ránts rajta egy nagyot de ne hátra, hanem oldalra, így zökkentsd ki. vagy úgy, hogy a szeme elé rakod a kezed, nálunk ez is bejött. Akár elé is állhatsz.Tereld el a figyelmét és rögtön menjetek el, ha tudtok. Legyen nálad jutalomfalat, az is sokszor segít. Fojtót használjatok szerintem, ha azt használtok, akkor jól használjátok! Mindig csak kis, rövid, de erős korrigálásaid legyenek, sose húzd folyamatosan,akkor csak tovább generálod benne a feszültséget. És hát nyugodj le.:)

Remélem tudtam segíteni:)lea.

2011. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy értem el 100%-os sikert ilyen probléma terén, hogy jóval gyorsabban reagáltam a kutyánál. A korrigálás működik, csak nem mindegy, mikor. Ha már benne van, akkor hiába minden. Jön a másik kutya és amikor ő éppen észlelné és fordítaná a fejét arrafelé, már akkor kicsit rántok a pórázon egy hangos SSSS kíséretében. Én is meglepődtem, amikor ráébredtem, hogy itt a kulcs:) Tulajdonképpen még az előtt kell kizökkenteni, mielőtt abba a tudatállapotba kerülne.
2011. jún. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!