Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről a...

Hogy szoktassam le erről a kutyám?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem, egy tündéri törpeuszkár, borzasztóan ragaszkodó. És ez vele a bajom. Nem szeret egyedül lenni, nagyon társasági lény, így mikor egyedül vagyok vele itthon, lépni nem tudok tőle, mert folyton a sarkban van, hogy nehogy én is elmenjek nélküle. Emiatt véletlenül folyton rálépek, felrúgom, mert szempillantás alatt folyton a lábam alatt van. Az őrületbe kerget ezzel. Semmi bajom nem lenne, ha szépen lefeküdne a szobám padlójára valahová, de ha már kettőt lépek (pl a széktől a szekrényig), már felpattan és követ, ráfekszik a lábamra, nem tudom magamról levakarni. Valahogy le lehetne erről szoktatni?
2011. aug. 3. 14:38
 1/10 A kérdező kommentje:
* sarkban van = sarkamban van
2011. aug. 3. 14:40
 2/10 anonim ***** válasza:
majd ha nőni fog kinövi,még biztos gyerek és játszani kar.:D
2011. aug. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 B. Elek válasza:
küldd elvonóra
2011. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szépen elkezded megtanítani neki a helyben maradást.

Lefekteted a helyére és -ott maradsz- szóval nem engeded, hogy eljöjjön. Persze, hosszadalmas lesz a dolog. Lépésenként kell haladnod.

2011. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáld neki megtanítani a "marad" parancsot. A neten jó kis leírásokat találsz róla, az uszkár pedig okos fajta, hamar megtanulja egy kis jutalomfalat ellenében.
2011. aug. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Egyébként az én kutyám ugyanilyen, ő már 4 és fél éves. Ha az ágyon fekszünk, és csak megmoccanok, ő azonnal ugrik, nehogy lemaradjon tőlem. Ha leülök valahol, azonnal mellettem van, ha székre ülök, akkor azonnal jönne az ölembe.

Azt már megtanulta, hogy hogy ne legyen láb alatt, persze időnként nálunk is előfordul, hogy egy picit rálépek:(

2011. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A helyben maradás tanítása tüneti kezelés. Nem az a megoldás h a kutyának megtanítunk helyette egy parancsot.

Láthatóan a kutya "stresszel már attól is h fölállsz, és eltávolodsz a közeléből. ...és gyanítom nem azért, mert félne egyedül... Én megnézném, h más szituációkban hogy viselkedik (pórázon, más kutyákkal, evés közben, otthon amikor alszotok, kocsiban, amikor egyedül hagyjátok stb) - mivel ezekkel együtt teljesebb képet lehet kapni.

Így én látatlanba azt mondanám, h a kutya nincs tisztában, illetve el van tájolva a családban elfoglalt helyét illetően. Ezen keményen dolgoznotok kéne. Mert az h annyira félt téged h nem hagy lépni sem, ill. h folyamatosan keresi ilyen módon a testi kontaktust, egyértelműen arra utal, h szereptévesztésben van a szentem. Ezt ti rontottátok el és csak ti javíthatjátok ki.

2011. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy szeparációs szorongása van.
2011. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi az a szeparációs szorongás? Amúgy 'normális', szóval a kutyákkal, akiket szeret, jól eljátszik, de ha hívom (általában:)) visszajön. Pórázon is szépen sétál. Éjjelente a bejárati ajtó előtt szokott aludni, vagy az ágyam mellett (néha feljön/jött mellém, de nem férünk el, így erről leszokott). Kocsiban is szeret lenni, a lábunkhoz fekszik a hátsóülésnél. Mint minden kutya neki is van egy-két dolog, amit nem szeret (pl. a bicikliseket/motorosokat megugatja), de amúgy az emberekkel is többnyire kedves. Még egyedül azzal van a baj, hogy ha már látja, h készülődünk elmenni, láthatóan nélküle, irtózatos hisztit csap, sír, nyüszít, össze-vissza futkos. Ugyanilyen műsort csinál, mikor hazaérünk. Azért furcsa, mert azt megszokta, hogy hétköznap reggel mindenki elmegy, olyankor szépen fekszik a helyén, és alszik. De ha ezen kívül megyünk el, 'kiborul'. Amúgy 5éves.
2011. aug. 3. 15:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor egyértelműen szeparációs szorongás és falkasorrend probléma.

[link]

2011. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!