Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek fiu skótjuhász kutyát...

Vegyek fiu skótjuhász kutyát vagy ne vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy lány collie(skótjuhász) kutyám és nagyon szeretnék hozzá egy fiu párt, hogy majd aztán tőle legyenek gyerekei.Kinéztem egya kennelt, ahonnan a lány kutyámat hoztuk, van is olyan kiskutya mint ami nekem tetszik.Csak egy a baj, hogy azoknak a kiskutyáknak a nagypapája(apai ágon) az én lány kutyámnak a testvére.Nem tudom, hogy megvegyem e, mert félek ha gyerekeiki lennének azok elkorcsosulnának.Szerintetek mit tegyek?
2011. jún. 20. 11:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
szerintem gyorsan töröltesd a kérdésed mert olyan oltásokat fogsz kapni hogy a füled kettéáll.
2011. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%
Hali. Na nekem egy sheltie-m van fiú és én is majd seretnék hozzá kislányt :),de épp a vér miatt máshonnan nézek, hiába, hogy bevállt anno az előző kennel..Keress másik kennelt sok szép collie van még
2011. jún. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
11:26-s szerintem ne írj ha nem a kérdésre válaszolsz , hogy segítsd a kérdezőt
2011. jún. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

kérlek! hallgass meg!

ha rokoni, (ne testvéri azért, se szülői) még lehet kölyök. mert a vér ugye "keveredik" másik vonalakkal, és ez is olyan. de! nem ócsárlás meg semmi, deha gyerekeket szeretnél tőlük, akkor vidd el szűrésre, gondoskodj előre a gazdikról, tápok, tálak, rongyok stb. és ha van TK-juk akkor is. és számold a költségekhez, hogy kiskutyát csak jó helyre adj, chippel, oltásokkal, féregtelenítve oda. és mindig érdeklődj utána! kérd meg a gazdit, hogy néha írjon 1-1 e-mailt, hogy van a kicsi és képet is küldjön, hogy milyen szép lett:) lehet gyereket csinálni úgy hogy ne "szaporító legyél" csak kérlek mégegyszer.. ésszel és megfontoltan.:)

2011. jún. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
7%
szerintem te meg ne nekem írkáljál hanem a kérdezőnek
2011. jún. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a baj, hogy 2 hét mulva lesz az anyukám szülinapja, és igazából neki szeretnénk kutyust, és attól lennének kölykök.Nézegettem a kenneleket, és csak ebben vannak kölykök, vagy olyan 5-6 hónaposak, de olyat nem szeretnénk.:(
2011. jún. 20. 11:31
 7/20 A kérdező kommentje:
Értem...Csak szép kiskutyákat szeretnénk amiket aztán versenyekre, kiállításokra visznek.Ahoz, hogy a kiskutyák törzykönyvezettek legyenek, legalább a z apukájuknak meg kell nyernie egy versenyt, vagy egy kiállítást, ha pedig a kölykök nem törzykönyvezettek, akkor nem nagyon viszik őket..:(
2011. jún. 20. 11:35
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

szégyelld magad. tele van az utca, meg a menhely fajtatiszta kutyákkal, te meg teleszórod a világot felesleges kutyákkal.

nemérderdekel h kinek tetszik meg kinek nem, az ilyen felelőtlen hobbibénák miatt találko minden évben kutyát az utcánkban. és pl az egyik egy fajtatiszta erdélyi kopó. nem vmi keverék mind a másik kutyám. és ő sem tenyésztőtől jött...

arról nem is beszélve h mi a francnak kell ezt csinálni a kutyával? a szukának fájdalmas a párzás, és anniyr amegterheli a szervezetét, h évekkel rövidlühet meg az élettartama.

elmehettek a francba hobbiszaporítók.

2011. jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
amugy meg törzskönyvet CSAK a tenyésztő válthat ki akinek bejegyzett kennelje van. csak te nem sétálhatsz be h húde szeretnél törzskönyvet. ez tény.
2011. jún. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

hogyan szerezhetsz törzskönyvet. érdeklődj a tenyésztőknél, kérdezz tőlük bártan. de a MEOE oldalán is kereshetsz infókat.

és ne hallgass arra amit a "szaporító" címkézők mondanak. legalább te ésszel csinálod, előre gondolkozol. és nem csak a pénzért csinálod. :)

2011. jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!