Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a 8...

Hogyan taníthatnám meg a 8 éves csivavámnak, hogy ne bántsa majd a kislányomat? Nem mérges kutyus, csak fél a gyerekektől és védekezik ha bántják.

Figyelt kérdés
8 hónapos a babám és már érdekli a kutya. eddig 3-szor markolta meg, ebből 1-szer vicsorgott a kutya, de nem bántotta. meg szeretném tanítani, hogy ne féljen a gyerektől, és ne bántsa. nagyon szereti a picit, de azért tartok tőle. olyanok írjanak, akik tudnak tanácsot adni, az kíméljen aki kidobná a kutyát. köszönöm.
2011. jún. 20. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

a lényeg h sose hagyd h a gyerek kapkodva nyúljon felé. fárszd le mind a kettőt, egy fáradt kutya megadóbb. és kössön jó élményeket a gyerekhez. próbáld ugy szervezni, h amikor a kutya nyugodt (nem alváskor!) és vidám ültesd az öledbe a gyereket, aki nem csapkodjon v hangoskodjon. hivd magadhoz a kutyát és adj neki vmi kedvenc nasit. és simizd meg, dícsérd. ezt jó sokszor csináljátok meg. és csak akkor kapja a kedvencét ha nyugost a gyerek mellett. ha a kutya sem vixsorog a gyerek pedig nem kapkod, kérd meg h nyújtson egy falatot a kutyénak, majd ha szépen leveszi a kutya dicsérd meg. (bár nem tudom mennyire kajaorientált egy csivava...)

a lényeg h ne vadóckodjon mellette a gyerek (tudom ő meg baba , de hát neki mégiscsak könnyebb megmagyarázni h fél tőle a kutyus mint a kutyusnak:-) ).

2011. jún. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. hasonlóképpen csinálom, csak nem jutalomfalattal. megpróbálom úgy is.
2011. jún. 20. 15:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Rangsorproblémátok nincs? Nevelve van a kutya?
2011. jún. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
fegyelmezett, nagyon értelmes okos kutya, csak a házban lakó gyerekek többször bántották, és ezt megjegyezte magának. szereti a kislányt én úgy vettem észre, hogy már a születésekor a gyerek mögé rangsorolta magát. csak azért mégis tartok tőle, mert kétszer nem kapott vissza, de harmadszor jelezte hogy nem tetszik neki, hogy megfogta a fülét. lehet hogy nem bántaná, de nem akarom kipróbálni.
2011. jún. 20. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
8 hónapos kislány mellé egy idősebb kutya, aki rádaásul rá is vicsorgott már... Nehéz helyzet. Annyira nehéz, hogy szerintem mindenképpen jó lenne elmennetek kutyasuliba, ahol komolyan foglalkoznának ezzel a problémával. Kutyasuli nélkül, hiába írtad, hogy ilyen válaszra nem vagy kiváncsi, de szerintem új gazdit kéne keresned a kutyusnak. Ne kockáztasd meg, hogy a lányodnak baja essen!
2011. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ezt a kutyasulit kipróbálom, vagy oktatót megkérdezek. köszi a választ. nagyon nem szeretném a kutyát elküldeni, és tudom hogy nem is fogom, akkor inkább megy anyuékhoz. bár ez nagyon a végső.
2011. jún. 22. 14:27
 7/7 A kérdező kommentje:
gondoltam ideírom, hátha valaki idetéved még hasonló okból. minden simán ment, nem engedtem a kicsinek nyúzni a kutyát, és csak a felügyeletem alatt lehettek együtt. a kutya rengeteget változott, imádják egymást, és az idegen gyerekek is meg tudják simogatni.
2013. aug. 12. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!