Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg a kutyám?

Hogy neveljem meg a kutyám?

Figyelt kérdés
Yorkshire Terrier, fél éves kan kutya, és iszonyatosan buta. Harap, összevissza rohangál. Mindenért ugat. Tudom, hogy még fiatal... de fiatalon se kellene ennyire hülyének lennie...
2011. jún. 20. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
2011. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Totál nem akarok okoskodni, de a nevelés és a tanítás/kiképzés két külön dolog. A nevelést már akkor el kell kezdeni, amikor hozzád kerül egy kutya, különben nagyon sok rossz szokás rögződik benne. A tanítás - ül, fekszi, marad stb. - az, amelyet csak később kell elkezdeni. Szóval ha ennyire nem vagy képben, akkor inkább egy kutyaiskolát javasolnék, ahol segítenek neked. A kérdésedből nekem legalábbis az tűnik ki, hogy nem igazán értesz a kutyákhoz - de nyugi, meg lehet tanulni.
2011. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sztem olvass el erről könyveket. A lényeg, h a kutya olyan, mint egy gyerek, következetesnek kell lenni vele. Pl nem büntetheted olyanért, amit ő már rég elfelejtett, csak azért mert te akkor vetted észre, hogy mit csinált...tetten kell érni és akkor büntetni. Tudnia kell, hogy miért kapja a büntetést, hogy mi az a cselekedet, ami nem tetszik neked. Egyébként az ilyen kistestű kutyák alapból idióták... tudom, mert nekem is volt már egy pár. Érdekes módon a dalmatámat alig kellett tanítani, szinte ösztönösen jöttek nála a dolgok...
2011. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!