Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem szobatisztaság...

Hogyan neveljem szobatisztaságra a 2 éves kutyám?

Figyelt kérdés
Az unokatesóm nemrég költözött Angliába, de a kutyusát sajnos nem vihette el. Én befogadtam, de már lassan 2 hónapja küszködök vele, de semmi javulás. Ő már úgy vette, hogy pelenkára volt szoktatva. De én szobatisztaságra szeretném átszoktatni. Ha valaki bármiben tud segíteni írjon! Jah... és a kutya fajtája Yorki.
2011. jan. 20. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Figyeld meg, biztosan van abban valami rendszer, amikor pisilnie kell, vagy van valamilyen jellegzetes viselkedése előtte. Szaglászás, fel-alá járkálás, körözés. Ilyenkor futás lefelé, ha lent sikerül, akkor ujjongj, játsz vele, adj neki falatot. Otthon pedig tegyél valami számára kellemetlen fedőszagot azokra a helyekre, ahová szokta végezni a dolgát, mert szaglászás nélkül nem szeretnek üríteni, márpedig ha szaglászás közben folyton valami kellemetlen éri (eukaliptusz, borsmenta, levendula, pacsuli) akkor nem lesz kedve ott szaglászni, így odaüríteni sem.


Az is segíthet, ha ideiglenesen elérhetetlenné tesziitek neki a kedvelt helyet, bútorok tologatásával. Persze mellette sok séta, sok dícséret, ha sikerül lent.


Sok sikert!

2011. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha olyan házban élsz aminek van kertje vagy valami kamrája akkor tedd ki, ne csinálja össze a lakást. Egyébként én nem tartanék ben kutyát a házban, ki tudja milyen galandférgei vannak. Ezt a legeslegkomolyabban mondom.
2011. jan. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!