Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora az afrikai oroszlánkut...

Mekkora az afrikai oroszlánkutya mozgásigénye?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 21:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
De amúgy köszi a válaszokat.
2011. jún. 21. 21:09
 12/19 nory0722 ***** válasza:

Szép kutya,az biztos:) Kitartó,erős a vadászösztöne és kissé makacs is. De nagyon szép és bátor kutya. Legjobb a túra neki,olyankor kicsit szaglászhat is és le is fáraszthatja magát. Azt ajánlom,egész kicsi korban kezd el magadhoz szoktatni, póráz nélkül sétáltatni olyan helyen,ahol sok az ismeretlen szag. Ezt megteheted 10 méteres pórázzal,ha esetleg nem vagy benne biztos,hogy biztonságosa hely. Hívd magadhoz pár percenként,adj neki jutalomfalatot,vagy dicsérd meg alaposan,így meg fogja szokni,hogy ez a helyes. Járasd szerintem suliba,így te is sokat tanulsz. Az én beagle-m már mindent tud,mégis járunk suliba,mert még mindig van mit tanulnom. Szoktasd hozzá különböző helyzetekhez: pl idegen kutyákhoz,hirtelen zajokhoz,idegen emberekhez, vizsgálatához(fülét megnézed,belenyúlsz kissé,mancsát megemeled,megnyomkodod),amiket a dokinál is megtesznek,mivel később nehezebb lesz. Ha eleinte megteszed ezeket naponta egyszer,később már elég hetente-2hetente ismételni. Hidd el,sokat számít,az én beagle-m is tökéletesen viselkedik orvosnál,viszont a keverék,aki fél évesen került hozzánk,már kevésbé,hiába próbálom tanítani. Megijed szinte mindentől,nehéz kizökkenteni,vele sokkal nehezebb orvoshoz menni. Pedig ő csak 12 kg. Légy vele következetes,sose engedj az akaratodból. Ha ezeket kis korban elkezded,könnyű lesz nevelni,tényleg. Ha van még kérdésed,nyugodtan tedd fel.


De egyébként lenne rá napi min. 1-2órád,hogy tanítsd,játsz vele,sétálni vidd?

2011. jún. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
-igen.
2011. jún. 21. 22:37
 14/19 A kérdező kommentje:
-igen, persze, ez csak természetes.
2011. jún. 21. 22:53
 15/19 anonim ***** válasza:
Mivel írtad, hogy első kutya lenne, én nem ajánlanám ezt a kutyafajtát neked.. Én elhiszem hogy egy gyönyörű kutyáról van szó, de első kutyának egy "könnyebb " természetű kutyát választanák, mint például a golden retriever..
2011. jún. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 nory0722 ***** válasza:
Én azt mondom,ha komolyan gondolod,belevághatsz,de csak ha van segítséged. Mivel írtad,hogy időd és kedved van a tanításához,sétáltatásához,így már csak annyit javasolnék,hogy jártatok kutyasuliba. A nélkül tényleg nem ajánlom én sem első fajtának,mert meggyűlhet vele a bajod. Nekem 'csak' beagle-m van,első kutyám: ő nagyon makacs,igen erős a vadászösztöne,kitartó és akaratos,meg is gyűlt vele a bajom. A ridgeback ennek tetejébe még bátor is... Rajtam a suli nagyon sokat segített. A korai szocializáció megvolt, a különböző helyzetekhez szoktatása is,csak épp a nevelése hagyott némi kivetni valót:) De már nagyon 'rendes' kutya,és én is majdnem mindent tudok. Én kb 8hónaposan kezdtem el járatni,de az is sokat számított,hogy rossz suliba... Ahogy megvan az összes oltása,rá 2hétre mehettek suliba(ez kb 4hónapos kort jelent).
2011. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
A kutyasuliba mindenképpen megyünk majd és van sok segítségem. kösz a sok-sok választ
2011. jún. 22. 14:03
 18/19 nory0722 ***** válasza:
Akkor meg szerintem nyugodtan vágj bele. Elvégre úgy ismered meg igazán a fajtát,ha veszel egy kutyát!:) Sok sikert!:)
2011. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. jún. 22. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!