Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rhodesian Ridgeback (Afrikai...

Rhodesian Ridgeback (Afrikai Oroszlánkutya) vagy Boxer? (lent)

Figyelt kérdés
Melyik nyáladzik kevesebbet? Melyik van meg gyerek (4,12) mellett jobban? Melyiket lehet jobban TANÍTANI?( ez nagyon fontos lenne).melyik van el jobban egy kan törpe toy uszkárral? Március közepén venném. Azért írok már most ide, mert mert a gyerekem nagyon szeretne egy nagytestü kutyát akit, majd ö fog tanítani. Futni minden reggel megy a mostani kutyájával is. 30 percet szokott futni vele. Ezekkel kb. Mennyit kéne? Mennyi eledelt kéne adni neki? Vagy milyet? 1190 NM-es a telek házzal együtt.
2011. aug. 5. 22:12
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Meg a terasz 4 lépcsöre van a földtöl, nem fogják szétharapni a asztalt/széket?
2011. aug. 5. 22:23
 2/20 anonim ***** válasza:

Nekünk afrikai oroszlánkutyánk van, így én őt ajánlanám. Okos, könnyen tanítható, mozgékony, állandóan készenlétben van valami hülyeségre. :) Egészséges fajta.

De szerintem mind a két fajta megfelel a általad megadott kritériumoknak.

A tápnál először mindig összetételt nézd meg. Kölyökkorukban érdemes az anyagi körülményeitekhez mérten a legjobb minőségű tápot adni. Mi a tenyésztő által javasolt táppal etetjük, bevált.

2011. aug. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Meg a terasz 4 lépcsöre van a földtöl, nem fogják szétharapni a asztalt/széket?
2011. aug. 5. 22:24
 4/20 anonim ***** válasza:
Egyébként az, hogy szét szed e bármit is, vagy kijön e a másik kutyával, az mind nevelés kérdése. Ha foglalkoztok vele, sétáltatátok, nem lesz gond.
2011. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
mindkét kutyának jó lenne szerintem ez az életforma szerintem a ridgeback az kevesebbet nyáladzik...mind2 kutya okos könnyen tanítható ahhoz hogy hogy viszonyul a kistestű kutyátokhoz az csak nevelés kérdése de mivel kölyök amikor hozzátok (gondolom) akkor össze szoknak és nem lesz probléma..unokatesoméknak 3 boxerjük is volt nagyon aranyos játékos kutyák elvannak a gyerekkel viszont ha izgatott akkor könnyen feldönti őket persze csak a kicsiket ott kell csak figyelni nagyobb gyereknél nincs gond..nevelés kérdése az egész... amúgy fajta közt nem tudnék választani mert ugye a boxer ismerem de a ridgebacket nem de a min2 kutya szimpatikus :)
2011. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
És elég lenne neki ekkora kert? És ezekkel közül ki A magasabb?
2011. aug. 5. 22:32
 7/20 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésedet, ugye ha nagy lesz akkor kint fog lenni, akkor az elejétöl fogva kint kell altatni? Ugye márciusba igencsak hideg van, nem fázni
2011. aug. 5. 22:38
 8/20 anonim ***** válasza:

Elég, de akármekkora is a kert, kell sétáltatni.

Boxer:

A kanok marmagassága 57-63 cm, a szukáké 53-59 cm

R. Ridgeback:

A kanok marmagassága 64-69 cm, a szukáké 61-66 cm.


(első válaszoló voltam)

2011. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor jöhet be a házba, amikor csak szeretne. Akármikor beengedhetitek, de a lényeg, hogy csak engedéllyel, ne ő járkálhasson kénye kedve szerint. Viszont rövidszőrű kutyák, kell a fűtött ház télen. Nem tudom a boxernak mennyire ajánlatos az állandó kint tartás a rövid orra miatt. Úgy tudom nehezen bírják a nagyon meleget és a nagyon hideget.
2011. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
(Mármint nálunk végülis benti kutya, szeret a család közelében lenni, ezért nálunk a kutyaajtón keresztül jár-kel. :))
2011. aug. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!