Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék mégegy házörzőt. A fő szempontok, hogy legyen tekintélye, őrizze a portát és jól nevelhető legyen. Van egy kan kutyám és nem szeretnék olyat, ami két hét után összekap vele. Ez persze a kutya alaptermészetétől is függ. A jelenlegi kutyám nagyon jó természetű, de nem tudom hogy viselne mégegy kant.
2011. jún. 21. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Border Collie
2011. jún. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

első, hogy sikerült ebből:

"A fő szempontok, hogy legyen tekintélye, őrizze a portát "

a border collie-ra asszociálni? :D


egyébként én azt javaslom, hogy akkor a biztonság kedvéért egy szukát vegyél - és ivartalanítsd valamelyiket (vagy mindkettőt).

valami nagyobbra növő menhelyi kutya esetleg?

2011. jún. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Épp ezeket fontolgattam. A dominanciaharcot csak így lehetne elkerülni. A menhelyes dolog sem butaság. Valamelyik nap láttam az újságban menhelyi kutyákról képeket és ledöbbentem milyen szépek vannak bent. Talán jobb házörző és hűségesebb társ válik belőlük, mint egy olyan kutyából akit kölyökként hozok ide.
2011. jún. 21. 12:17
 4/4 kattata ***** válasza:

Német dog. Nem agresszív, okos, jámbor, nevelhető, de jó területőrző. Általában felveszi annak a kutyának a viselkedését, ami mellett felnő, így ritkán kap vele össze.


Menhelyes kutyáknak általában van egy ismeretlen múltja, ami miatt nehéz vele, bár ha sikerül jó kapcsolatot kialakítani, akkor a leghálásabb. De ha nem sikerül rehabilitálni, akkor csak rosszabb helyzetbe kerül, ha te is elhagyod.

2011. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!