Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a világ 10 legnagyobb...

Cisztellicus kérdése:

Melyik a világ 10 legnagyobb kutya fajtáji? Németjuháznál alacsonyabbakat ne irjatok THX.

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 13:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mindkét belinkelt felsorolásból kimaradt a leonbergi, pedig az 50-70 kg és 65-80 cm símán belefér szeritem!
2011. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ír farkaskutya a legnagyobb. A szetterek is elég magasak. Kaukázusi juhász,dobermann,vizsla is magas, Leonbergi,Berni pásztor, Újfundlandi, agarak. A többit már előttem irták.
2011. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Tibeti Masztiff
2011. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Tigberra válasza:
A legtekintélyesebb méretekkel megáldott, vagyis a legnehezebb a tibeti masztiff. Ez a tekintélyt parancsoló, monumentális jószág átlagosan 80-90 kg, marmagassága átlagosan 65 cm. Bár csak második a sorban a következő nagyság az ír farkaskutya "csupán" 60 kg, de 80 cm-es marmagasságával termetre ő a legnagyobb kutyafajta. Őt követik sorban a kaukázusi juhászkutya, a német dog és a bernáthegyi lejjebb csúsztak a rangsorban csekély 70-80 kg-os testtömegükkel.
2011. jún. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

azért van néhány hülyeség itt.

német dog( a dán dog ugyanaz, csak hibás névvel), ír farkasagár, bernáthegyi, újfullandi, tibeti masztiff, angol masztiff, nápolyi masztiff, kuvasz, komondor, kaukázusi juhászkutya, közép ázsiai juhászkutya, jugoszláv farkasölő, leonbergi, moszkvai őrkutya

nekem ők ugrottak be, de biztos vannak még(tudom hogy volt már némelyik)

2011. jún. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

előző.

a kangal, berni pásztor és orosz fekete terrier is elég nagy

2011. jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
délorosz juhászkutya
2011. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
bordeuxi dog
2011. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Azért a tosza inu "se kutya"..:-))


[link]

2014. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Előző hsz-hez kapcsolnám,amit erről a fajtáről olvastam a kutya.hu-n:


Mielőtt tosát venne... az alábbi kijelentésekre igennel kell válaszolnia.


Mentálisan és fizikailag is erős.

Naponta legalább 3 órája van a kutyára

Van elég hely és mozgási lehetőség a kutya számára.

Nem csak kennelben akarja tartani a kutyát. A tosának szüksége van gazdája közelségére.

Rendelkezik kellő beleérzőképességgel.

Lehetőleg nincs más kutya a házban. Ha igen, nem domináns, és lehetőleg ellenkező nemű.

Toleránsak a szomszédai. Olykor a tosa is ugat, és ha kutya van a szomszédban, meg kell erősíteni és magasítani a kerítést, mert a tosa nem szereti a szomszéd kutyáját.

Magával viszi nyaralni a kutyát vagy igazán megbízható és alkalmas panzióba tudja vinni.

Van ideje és lehetősége a hosszú és intenzív szocializációra, mert a tosa későn érő típus.

2014. márc. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!