Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhet ha egy kutyának...

Mi történhet ha egy kutyának túladagólják a kálciumot? És mennyi igeig kaphat egy közepes méretű kutya kölyöktápot?

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Kácium túladagolástól izületi és csontbetegségek alakulhatnak ki, akár le is nyomorodhat a kutya. Jó minőségű, megfelelő táp mellett nem szükséges +kálciumot adni. A minőségi tápokon fel van tüntetve, hogy milyen életkorig ajánlott de javaslom, hogy mindezt beszéld meg egy állatorvossal.
2009. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első körben étvágytalanság jelentkezik. Másodikban a csontok elvesztik rugalmasságukat, olyan törékennyé válnak, mint az üveg. A kutya szervezete sok kalcium esetén a kálcium felszívódást nem tudja csökkenteni, magas kalcium szint alakul ki a vérben, ami a hormonháztartást jelentősen befolyásolja. A táplálék alacsonyabb kalcium tartalma esetén azonban fokozódik a bélből a felszívódás, így tehát a kutya a relatív kalcium hiány ellen tud védekezni, ellentétben a többlettel. Közepes testű kutya kb. 1 éves korig kapjon kölyöktápot, utána át lehet állni felnőtt tápra. Ha csak tápot kap a kutya a kalciumot nehéz túladagolni, ez akkor szokott bekövetkezni, ha a gazdi egy prémium minőségű táp mellé -gyakran jóhiszeműleg saját szakállára- csonterősítőt ad a kutyának. A jó minőségű tápok tartalmaznak mindent, ami a kölyökek kell, kiegészítő csak akkor válhat szükségessé, ha a kutya főzött eledelt kap - és itt nem konyhai maradékra gondolok- akkor is állatorvossal történt konzultáció után, ha az szükségesnek ítéli.
2009. márc. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!
2009. márc. 24. 13:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Emésztési zavar, csontdeformáció, izületi problémák.


Ha korának megfelelő teljes értékű tápot kap akkor nem látom indokát a kalcium kiegészítésnek, kivéve fülvágás esetén, azt is csak rövid ideig az állatorvos utasítása szerint!

2009. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát azt már leírták mik a tünetei. Az én kutyám közepes termetű, 1 éves koráig tervezem neki a kölyöktápot adni. Most Acanával etetem, ill. időnként csirke és egyéb húsokkal. Kb. 20kg-os, a Pet Champion vitminból naponta 1db/10ttkg az adag, én pár naponta szoktam neki 1-et adni. Így biztosan nem lesz baja tőle!
2009. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!