Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs nyakörv ellenére...

Kullancs nyakörv ellenére tele a kutya kullanccsal. Ki adja vissza a nyakörv árát?

Figyelt kérdés

5 ezer forint körül volt a nyakörv ára, amit az állatorvosnál vett anyukám a kutyának. Kimentünk a telekre és estére 3 kullancs is volt a kutyába. Akkor mi értelme van, ha nem is véd a kullancs ellen? A csomagolása persze már nincs meg... Az állatorvos nyilván nem adja vissza az árát, akkor hova forduljak?

Remélem nem az lesz a válasz, hogy ha nincs nyakörv, akkor nem 3, hanem 13 kullancs lett volna benne...


2011. jún. 21. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

a kullancs elleni szerek hatásmechanizmusa nem úgy van, hogy bűvös védőpajzsot húz a kutya köré :)

a kutya szervezetébe szívódik fel, kvázi "átitatódik" a méreggel, és mikor a kullancs szív belőle, akkor pusztul el. ha még nem szívott eleget, akkor még megtalálhatod a kutyában élve is, de másnapra valószínűleg elpusztult volna (mármint a kullancs).

2011. jún. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyjából nekem is hasonló gondolataim voltak a biospotix nyakörvvel. Séta után 4 kullancs volt a kutyában. Mérgemben én is írni akartam a gyártónak, de nem találtam meg a neten ki az ...
2011. jún. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

egy kullancs elleni szer se csodaszer. Egyrészt több fajta kullancs is van,másrészt a kutya szervezete is különbözőképp reagál a különböző anyagokra.(nekem van pl kutyám akinek az egyik gyártó spot-onja jó,a másiknak a másik) Senki nem mondta, hogy soha egy kullancs se fog belemenni a kutyádba.

Próbálkozni kell,kikísérletezni, hogy melyik kutyának és milyen környéknek melyik jó.

Sajnálom,de ez a helyzet.

2011. jún. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mikor lett a nyakörv feltéve?

Kár volt kidobni a csomagolást. Lehet, lejártat kaptál. Ha jól tudom, egyik szer sem azt állítja, hogy egyáltalán nem megy bele a kullancs. Innentől nincs , sajnos reklamációnak helye.

Mi volt a nyakörv neve?

2011. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyusomnak kiltix nyakörve van, de ennek ellenére még praktik becsöpögtetőt is használok. ( Az állatorvos szerint még így sem 100%-ék a védelem) De lekopogom a tavalyi nyarat megúsztuk egy kullancs nélkül. Nagyon sokat kirándulunk erdőkben, lekopogom nem volt eddig probléma, de hozzá kell tennem, hogy-e nagy "bebiztosítás" ellenére sem merem és nem is engedem, olyan helyre a kutyust, ahol látom, hogy gondozatlan az aljnövényzet Pl: Parkokban, réteken magas a fű. Csak akkor viszem, ilyen helyre, ha már lenyirták és már pár napig érte erős napfény azt a részt. ( Nem nyirkos) Milyen fajta a nyakörv?
2011. jún. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 FöldreSzálltAngyal válasza:
A nyakörv nem sokat használ,az én kutyám tele volt kullanccsal.Állatorvos ajánlott egy fürdetőt,illetve adott egy olyan krémet amit az állat marjába kell beledörzsölni,az összes élősködőt kiírtja.
2011. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Advantix a legjobb, nekem eddig ez az első, ami bevált.
2011. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha lenne egy tuti akkor mindenki azt használná. De ahány kutya annyiféle cucc. Egyiknek ez jön be, másiknak az. Ez függ a kutya által termelt illatanyagok és a kullancs elleni szer kölcsönhatásából adódó illattól. Ahogy más-más emberek bőrén ugyanaz a parfüm más illatúnak hat. Most már tudod h mit nem kell venned és kipróbálhatsz egy másikat....
2011. jún. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A nyakörvnek bizonyos ideig fent kell lennie, hogy hatni tudjon, használjátok csak, lehet hogy a végén beválik.. Amúgy nekünk a hosszú szőrű kutyáknál egyáltalán nem váltak be , csak a cseppentős megoldások.:)
2011. jún. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, így van, ahogy előttem írják. Asszem két napot várni kell, mire kifejti a hatását.
2011. jún. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!