Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez a betegség?

Mi lehet ez a betegség?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves tacskónk és 3-4 hete furcsa roham jött rá, ami azóta többször megismétlődött. Epilepszia szerű roham volt, rángatta a lábát, megkeményedett, habzott a szája, elesett, és be is vizelt. Mitől lehet ez és mit lehetne ellene tenni?
2011. jún. 22. 09:30
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Nagyszerű!!! Mégis mit szándékozol tenni??? Megvárod, míg annyira követik egymást a rohamok, hogy már nem is lesz éber állapotban (status epilepticus)???? Egyik roham provokálja a másikat, és egyre több és több lesz!
2011. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
Figyelj,a tacskó kicsi. Az epilepszia gyógyszer talán 1-2ezerbe kerül havonta,lehet,hogy még annyiba sem. Nehogy már ennyi pénzed ne legyen a kutyádra.
2011. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
58%
Anyagi megfontolásból simán végig nézed, ahogy a kutyádnak szépen elhal az agya, aztán majd ha már veszélyes lesz rátok nézve, agyonütöd egy bunkósbottal? Vagy mégis mi a terved? Istenem, itt tartunk Maygarországon 2011-ben :s
2011. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Na azért álljon meg a menet. Senkinek egyrészt semmi köze, hogy én hogy bánok a saját kutyámmal. Nem kell itt semmiféle állatkínzásról meg ilyenekről beszélni. Nagyon szeretjük a kutyáinkat, nagyon is jól vannak tartva, és mindent megkapnak ami kell.

Senkinek semmi köze, hogy én anyagilag mit tudok megengedni vagy mit sem, és igen, nem lenne 100 ezer ft-om arra, hogy megműttessem, mikor az egyhavi keresetem sincs annyi, nem tudom miből telne ilyen műtétre. (Nem tudom az utcán kóborló kutya hogy éli túl a betegséget). Ezen a világon hány, de hány olyan ember él, aki nem kap gyógyszert a betegségére, ezek a fontos dolgok, nem az, hogy nem tudok megvenni egy kutyának (!) valamilyen gyógyszert.

Azt még nem is mondtam, hogy a nagymamám kutyájának ugyan ez a baja és az orvos mikor kint volt beoltani, egy szóval nem mondta, hogy ennek a kutyának gyógyszer kell (nagyon jó állatorvos egyébként).

2011. jún. 22. 10:17
 15/41 A kérdező kommentje:
Az előzőnek pedig azt mondanám, hogy életemben nem bántottam semmilyen kutyát. Örülök, ha magunknak meg tudjuk venni a gyógyszert, nem a kutyának. És egy emberi életet ne hasonlítsunk már egy kutyáéhoz, mondom úgy hogy nagyon is szeretem az állatokat.
2011. jún. 22. 10:19
 16/41 A kérdező kommentje:
Látszik a hozzászólók véleményéből, hogy nagyon el vagytok eresztve anyagilag, főleg a 100 ezres hozzászóló. Majd ha nem lennél teli pénzzel, majd nem beszélnél ilyeneket. Engem meg ez húz fel de nagyon, aki kidobhat ilyenekre 100 ezret, az tegye, csak nem mindenki teheti ám meg.
2011. jún. 22. 10:22
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de érvényes az állatvédelmi törvény,ami kimondja,hogy mi állatkínzás és mi nem.

Az orvosi ellátás megtagadása állatkínzásnak minősül.

Ha pedig egy állatorvos a leírás alapján nem tudja, hogy epilepszia és nem mondja, hogy ki kell vizsgálni a kutyát,akkor az nem jó állatorvos. Az egy lódoktor.

Továbbra is kérdezem,mit csinálsz, ha eltörik alába? Mert az jobban látszik mint a rohamok. Nézed, hogy szenved?

Ha valaki kutyát vállal,akkor vállalja a felelősséget is vele. Hála Istennek ma már a törvény is kimondja

2011. jún. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Oké, eltörik a lába, és a 60 ezres fizetésemből hogy fizetem ki a 100 ezres műtétet? Megmondanád? Nem megtagadom a segítségnyújtást, hanem nem tehetem meg, nem mindegy. Inkább én dögöljek éhen, mint hogy a kutyának megvegyem a gyógyszert?

Az utolsó amikor ezreket költöttem kutyára az 5 ezer ft-os gyógyszer volt, csak azért mondom, mert itt már tv-ekkel jöttök meg mi egymással.


Egyébként az orvos megnézte azt a kutyát, mondta, hogy epilepszia lehet valószínűleg és egy szóval sem mondta a gyógyszert (pedig van neki állatpatikája, nyilván a pénz miatt neki is jól jött volna).

2011. jún. 22. 10:25
 19/41 anonim ***** válasza:

Fogalmad sincs, hogy egyáltalán mennyi pénzről beszélgetünk! El kellene vinni egy orvoshoz, aki kivizsgálja, és megmondja mi a megfelelő gyógyszer beállítás, meg hogy az a gyógyszer mennyibe kerül. Utána majd lehet úgy dönteni, hogy az bizony túl drága.


Amúgy kizárt dolog, hogy egy házhoz járós állatorvos jártas lenne az epilepszia kezelésében.


Az epilepsziás rohamok alatt nagyon gyakori az agyvérzés, aminek következtében az agy egyes területei elhalnak! A kutya kiszámíthatatlanná fog válni, egy-egy ilyen rohamnál agresszív lesz, és nem fogod tudni már megmenteni.

Gondolom senki nem fogott fegyvert a fejedhez, hogy tarts olyan állatot, amit nem engedhetsz meg magadnak. Ha viszont tartasz, akkor te vagy a felelős érte, senki más.

2011. jún. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
40-50 éve mi volt? Semmiféle gyógyszer nem volt az állatoknak, még is mindenki meg volt. Nem gondoljátok hogy az állatvédés és ti is jócskán átestetek a ló túloldalára? Mert ez már hatalmas majmolás. Sok helyen az embernek nem kerül gyógyszerre, nem a kutyának.
2011. jún. 22. 10:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!