Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez a betegség?

Mi lehet ez a betegség?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves tacskónk és 3-4 hete furcsa roham jött rá, ami azóta többször megismétlődött. Epilepszia szerű roham volt, rángatta a lábát, megkeményedett, habzott a szája, elesett, és be is vizelt. Mitől lehet ez és mit lehetne ellene tenni?
2011. jún. 22. 09:30
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Nekem barátnőm kutyája, aki szintén tacskó (igazából tacskó-pincsi keverék, de tacskóra hasonlít) epilepsziás. Három éve szed rá gyógyszert. Akkor diagnosztizálták. Nála külsőségek miatt alakult ki. Verés , szülés utáni stressz meg ilyesmi. Előző gazdáik jóvoltából. Még gyógyszer mellett is erősödött neki. Kezdte 2-3 perces rohamokkal, már 10 percesnél jár és általában követi őt egy másik is.

A kezelés nem kerül sokba. Nincs 2ezer forint a gyógyszer és mivel kistestű (viszonylag dagi is mert 10kiló) negyedelni kell a gyógyszert. Másfél hónapig elég neki. Nem egy eget rengető összeg. És az ő anyukájának a fizetése sem 100ezer forint hanem sokkal kevesebb. Még is jut a kutya gyógyszerére. Reggel és este kell bevennie belőle. Havonta egyszer szokott rohama lennie. Mostanában az idő járás miatt sajnos egyre gyakrabban...

2011. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 xnorkax ***** válasza:
100%

Felteszed ezt a kérdést, aztán fel vagy háborodva, hogy kimondják az igazságot.

Ember, a kutyád beteg és kezelésre szorul! Ha nálad van 10 éve, 10 éve szolgál, 10 éve imád ennyit nem érdemel meg? És egy tacskó 10 évesen még bőven fiatal, nem tudtad, hogy ez az egyik legtovább élő fajta?

Apámnak van egy tacskója, most 13 éves és ő is meg kap minden orvosi ellátást, pedig apám sem dúskál a pénzben.

2011. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

"Látszik a hozzászólók véleményéből, hogy nagyon el vagytok eresztve anyagilag, főleg a 100 ezres hozzászóló. Majd ha nem lennél teli pénzzel, majd nem beszélnél ilyeneket. Engem meg ez húz fel de nagyon, aki kidobhat ilyenekre 100 ezret, az tegye, csak nem mindenki teheti ám meg."

Már ne haragudj,de volt aki azt írta,hogy 1-2 ezerből megúszod havonta a gyógyszert...nem 100ezrekről beszélünk..-.-"...Mi sem vagyunk anyagilag úgy elengedve,és nekem is van egy Beagle kutyám,aki 4hónapos sincs,de minden oltását megkapta ami nem kis pénz..illetve minden cucca megvan ami kell..pl: bolhanyakörv stb...

Szóval ennyit erről..

2011. jún. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Azt mondod,hogy nekünk az állat fontosabb mint az ember. Ez nem igaz.De az én kutyám,nekem fontosabb mint én. Ha csak egyikünk ehetne,akkor ő enne. Nem azért mert "fontosabb", hanem azért mert én vagyok felelősérte. Az én felelősségem,hogy kapjon enni. Ha ez csak úgy megy,hogy nekem nem jut,akkor ő eszik.
2011. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 panettone ***** válasza:

Nem értem ha szerinted úgy volt jó minden mint 50 évvel ezelőtt akkor most miért haszálsz intenetet? Az sem volt!

És azt sem mi a francot gondoltálm, hogy azt mondják kamillázd? Majd meggyógyul?


Amúgy a legtöbb vidéki állatorvos d....m tartalmú gyógyszert ír fel S...nt vagy D...nt, ezt kapta anno az én epis spanim is. ebből ma is kb 700-1100,- ft egy doboz és az ő ttkg-jára számítva kb 2-3 hónapig elég.

CSak ezt bonyolultabb elintézni mint ide írogatni aztán puffogni hogy városi bunkók, mit meg nem engedtek magatoknak.

amúgy epilepszia szerű görcsöket kiválthatnak máj problémák, mérgezés, fejsérülés...

Én már csak azért is megnézetném hogy ezeket kizárják.


Én nem mondom hogy a kutya fontosabb az embernél, de lehetnél kicsit igényesebb ha már adott a lehetőség és van kitől segítséget kérni akor nem kellene ezzel az igénytelen : mi volt 50 évvel ez előti dumával jönni....

Ja és 50 évvel ez előtt sem tartoták egyformán a kutyákat minden azon múlik mennyire vagy felelős gazi, mennyire vagy emberséges a téged körülvevő állatokkal.

És ne csodálkozz hogy letámadtak, bicskanyitogató stílusod van.

2011. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
71%
40-50 éve is volt gyógyszer az állatoknak, sőt 100 éve is. A nagyszüleim kutyáihoz ugyanúgy jött az orvos mint ma az enyémhez,pedig az a huszas-harmincas években volt. és mai napig megvannak a fotók az agaráról, akit csontrákkal műtöttek, végül amputálták a lábát és még évekig járt nagyapámmal az erdőbe 3 lábon és a lábánál aludt az ágyaban. 1920-ban
2011. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Képzeld, nem vagyok városi, egy isten háta mögötti falucskában lakunk a hegyek közt. Idézem neked az állatvédelmi törvényben foglalt állati jogokat: Mentesség az éhségtől és szomjúságtól. Mentesség a fájdalomtól, sérülésektől és betegségektől. Mentesség a félelemtől és a káros stressztől. Mentesség a természetes viselkedést korlátozó körülményektől. Mentesség a diszkomforttól.


Nem, az emberi élet nem értékesebb az állaténál, hanem vele egyenrangú. Lényegtelen, hogy az egy szúnyog vagy egy elefánt, egy élet és kész. Nem vallási szempontból mondom, mert nem vagyok vallásos. Attól, hogy mi továbbfejlődtünk a kutyáinknál, az életünk nem értékesebb, ezt így gondolom. Ha csak egy adag étel van, azt a kutyám fogja megenni, mert felelőséggel tartozom érte, ha már engem szolgál, engem véd, engem szeret. Én el tudok menni venni a boltba egy zsemlét 8 forintért, ő azonban erre nem képes. Tőlünk függ az életük, a biztonságuk, az életkörülményeik.

Én biztos nem lennék képes ülni 1-2 ezer forinton havonta és közben nézni, ahogy a kutyám szenved. Mert az epilepsziagyógyszer ennyibe kerül egy ilyes kistestű kutyának. Gratulálok, hogy erre is igénytelen vagy, hogy egyáltalán megkérdezd az orvost. Házhoz kijáró orvos nem ért az epilepsziához, akár működtet patikát akár nem. Közlöd, hogy neked erre nincs x tízezer forintod, és a téma letudva.

2011. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Látom nagyon sok a nagy állatvédő okoskodó, nekik üzenném, hogy délután voltunk az orvosnál és kapott gyógyszert (majd kiderül, hogy tudjuk-e állandósítani, vagy ér-e valamit), úgy hogy remélem mindenkinek megnyugszik a lelkivilága. Ezzel befejeztem a témát. A kérdés egyébként sem erről szólt, úgy hogy az egész egy offolás volt.
2011. jún. 22. 17:08
 39/41 anonim ***** válasza:
Nem erről szólt a kérdés?! Hát miről szólt?!!! Azt kérdezted, hogy mit lehet ellene tenni!!! Nem?? Mit gondoltál, mit fogunk neked válaszolni, segíteni a számítógép másik oldaláról? Csak nem azt, hogy vidd orvoshoz??? Arra a válaszra, hogy orvoshoz nem viszed, mert már 10 éves, mire számítottál? De úgy látszik mégis hatott a "sok állatvédő okoskodó" hozzászólása, ha mégis felébredt a lelkiismereted és elvitted az orvoshoz. Már ha igaz ez egyáltalán. Az állatvédők lelkivilága nyugszik meg???? Hát nem a kutyádé a fontos? Még most is a megsértett önérzeteddel foglalkozol az helyett, hogy a kutyádat ápolnád!!! Hát milyen ember vagy te?!!!Hát tudnék mondani egy pár dolgot....
2011. jún. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük itthon, és azért vittük el.

Egyébként meg egyáltalán nem ismersz, úgy hogy ne akarj rólam semmit mondani, ok?

2011. jún. 23. 08:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!