Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez a betegség?

Mi lehet ez a betegség?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves tacskónk és 3-4 hete furcsa roham jött rá, ami azóta többször megismétlődött. Epilepszia szerű roham volt, rángatta a lábát, megkeményedett, habzott a szája, elesett, és be is vizelt. Mitől lehet ez és mit lehetne ellene tenni?
2011. jún. 22. 09:30
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Nagy hiba ha nem mondta.

(Mivel az epilepsziát humán gyógyszerrel kezelik,nem kapható állatpatikában,de mindegy.)

Nem tudokmást mondani,minthogy meg kell oldani. lehet részletben fizetni, ledolgozni....mit tudomén. De nem hagyhatsz egy kutyát szenvedni.

Mit csinálsz, ha jövőre lesz ebadó?

2011. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

A mi Tacskón 19 éves koráig élt igaz mikor öreg volt betegesebb volt, de nem mondtam hogy mindegy ennek a kutyának, nem viszem dokihoz!!! Te is ha már 50 éves leszel bemész az orvoshoz és azt mondják hogy, neked már nem kell orvosi ellátás már mindegy mert öreg vagy, és amúgy sincs rá már az egészségügynek kerete hogy kezeltessen! Te vállaltál a kutyádért felelősséget akkor is ha beteg!

A mostani kiskutyámat ( amit utcáról mentetünk) megkérdezte az állatorvos hogy biztos kell-e nekünk ez a kutya, igaz nem volt sok pénzük de nem mondtuk azt hogy nem kell ragaszkodtunk hozzá most meg boldog egészséges igaz hogy több műtéte és injekciós kezelése is volt már! De kifizettük, meghálálta rajongásig szeret minket és tudja mindig számíthat ránk akkor is ha beteg!!!

Felelősség teljes gazda!

2011. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Már megbántam, amit reagáltam. Gondolom városiak vagytok, így meg nem lep meg a gondolkodásmód. Mindegy, hagyjuk az egészet, majd meglátom mit teszek.
2011. jún. 22. 10:32
 24/41 A kérdező kommentje:
Ha nektek egy emberi élet és egy kutya élete egyenlő, akkor nincs miről vitázni. Én nagyon szeretem a kutyáimat, de a ló túloldalára még nem estem át, ellenben veletek.
2011. jún. 22. 10:34
 25/41 anonim ***** válasza:

Persze, mindent megkapnak, csak alapvető segítségnyújtást nem...


Ha ennyire csóró vagy, mi a fenének veszel magadhoz kutyát? Erre válaszolj. Egy kutya felelősséggel jár, ahogy egy gyerek is.


Majd remélem, ha te beteg leszel, a gyerekeid is azt fogják mondani, "áh mi a fenének vegyünk neki drága gyógyszert, ő csak egy öreg vén banya, úgyis nemsokára meghal..."



Egyébként meg az epilepszia elleni gyógyszer nem 100ezrekbe kerül, csak arra sem veszed a fáradtságot, hogy kivizsgáltasd a kutyát.

2011. jún. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Na az ilyen hsz-ek miatt nem mondok már semmit. Nyilván az emberi élet alacsonyabb szintű mint egy állaté.

(Csak úgy megmondom, hogy ha egy 85 éves embernél találnak súlyos betegséget, őt sem műtik már meg, de mindegy).

Egy ismerős épp mondta, hogy az ő tacskójuknak ugyan ez volt a baja, egészen kiskutya korától. Tavaly pusztult el 15 évesen, úgy hogy egy db gyógyszert nem adtak neki. Úgy hogy hagyjuk szerintem.

2011. jún. 22. 10:37
 27/41 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat autó gázolta el nem tudtam mit tenni elvittem kórházba, és 11 ezer ft-ba került! Vagy esetleg tényleg ha nincs rá keret csak konzultáj egy orvossal az nem kerül pénzbe vagy kérdezd meg, hogy mennyi lenne a kezeltetése biztos tud előre mondani egy megközelítő árat! Mi is így szoktuk ha van valami nemvárt betegsége a kutyának bevisszük az orvoshoz elmondja mi baja és a következő kérdésem mennyibe fog várhatóan kerülni és már úgy kalkulálok! Szerintem biztos a ti állatorvosotok is rendes ennyire és megérti hogy nem tud az ember rögtön egy nem várt betegségre sok lóvét valahonnan leakasztani!
2011. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

40-50 éve nem volt ennyi gyógyszer, de nem is volt ennyi káros hatás, nem isvolt fűnek fának kutyája, csak akinek tényleg kellett.

És igen, 40-50 éve ha megbetegedett egy kutya agyoncsapták bukósbottal, sőt a gyenge egyedek eleve kiszelektálódtak mr kölyök korukban.


40-50 éve még a az átlag gyerekszám egy családban 4-5 volt, és senkit nem rázott meg, ha egy-kettő meghalt a gyermekágyban.

2011. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Az utolsó 2 hsz végre kicsit értelmesebb. Nyilván mi is meggondoljuk, hogy mit tehetünk és fogok konzultálni az orvossal ez ügyben. Csak mondjuk az életemben vannak fontosabb dolgok is. És a kutya nincs katasztrófális állapotban, azért mert 1 hónapban 1x rájön 1 percre egy roham.
2011. jún. 22. 10:42
 30/41 anonim ***** válasza:

Az epilepsziás rohamok az idő elteltével és kezelés hiányában sűrűsödni fognak. Nem havonta egyszer lesz, hanem mondjuk naponta 6szor.

Ez mérhetetlen szenvedés a kutyának.


De én még mindig azt mondom, hogy senkinek nem kötelező kutyát tartani, ha nincs arra a gyógyszerre havi 1500 forint. Nem vagyok "városi", nem vagyunk hú de eleresztve,viszont addig nyújtózkodom ameddig a takaróm ér.


Ha a kutyámmal hirtelen történne valami és ne adj isten ki kellene pengetnem 100ezret, hidd el megoldanám, és nem azért mert a zsebemből rántanám ki, hanem mert fel vagyunk készülve bármire, és ezt már akkor tudtuk mikor állatot vettünk magunkhoz. Ez nem csak móka és kacagás...

2011. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!