Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dobermann tartása hány éves...

A dobermann tartása hány éves kortól ajánlott?

Figyelt kérdés

Eddig 2keverék kanom volt, az egyik elég domináns, de köztünk nem volt semmi falkavezérségi probléma sohasem. Ilyen juhászkutya féleségek voltak.

Jártam kutyaiskolába mindkettővel, az egyikkel kissebb agility versenyeken is részt vettem. Mindegyik felnőttként került hozzánk, szóval a kölykökkel még nincs sok tapasztalatom, de elméletben tudok mindent.

14/L


Mennyire ajánljátok nekem a dobermannt? én késznek érzem magam a feladatra, a temperamentumom is megfelelőnek tartom hozzá. Utánnajártam már a fajtának alaposan, rendes tenyésztőtől fogjuk venni, kiállításon is beszélgettem tenyésztőkkel és ismerkedtem a fajtával, őrző-védő edzéseken is voltam megnézni a dobik teljesítményét.


2011. jún. 22. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden igaz amit írtál,akkor hajrá.Nyugodtan vegyetek.Nekem,dogom és német jucim volt ennyi idősen.
2011. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy kertesházban lenne tartva, napközben az udvaron, napi szinten 4-5órát tudnék vele foglalkozni és szánni a mozgatására, labdázásra :)hétvégenként túrázni is vinném, sokat megyünk,és kutyasuliba is járnék vele.Télen persze a lakásban lenne. A kölyök rendesen szocializálva lenne, főleg a nyáriszünetben sok időm lenne erre. :D
2011. jún. 22. 16:39
 3/3 D.O.81 ***** válasza:
100%

A dobermann alapvetően feladatorientált kutya, mely olyan három-öt óra után erősen dekoncentrálttá válik, így ennél hosszabb idejű munkavégzésre nem nagyon alkalmas.

Meglehetősen jól be kell szocializálni és nem szabad neki engedni semmiféle olyan lépést, mely az általad irányába támasztott követelmények bármelyikét sértené.


Sok sikert a kutyához!

2011. jún. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!