Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Téyleg évente kell ismételni...

Téyleg évente kell ismételni a kutyáknál a kötelező oltásokat? (veszettség elleni oltáson kívül)

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
igen
2009. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
asziszem igen
2009. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez nem igaz. nekem az állatorvosom azt mondta, hogy a 3 kötelező oltásnak 1 év múlva lesz az emlékeztető oltása, a veszettség elleni oltást pedig mikor először kapja, az után kell fél év múlva kapnia egy emlékeztetőt. csak a veszettség ellenit kell évente ismételni, de azt se kellene, mert az hat egész életükben.EZT is az állatorvosom mondta!!!
2009. márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kötelező oltás van kutyáknak ma Magyrországon (sajnos) a veszettség elleni.

Ezt az első évben kétszer kell megkapnia a kutyának, utána évente.

A többi oltás nem kötelező, de ajánlott. A mostani 7-es kombináltakat elég 3 évente ismételni, a Lyme kór ellenit, influenzát....stb évente.

Féregirtás negyedévente.

2009. márc. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg. A kötelező a veszettség elleni, ezt ellenőrzik is. A többit is évente kell ismételni, hogy folyamatos legyen a védettség. Macskáknál is. Nekünk az állatorvos minden évben szól, hogy melyik állatnak mikor esedékesek az oltásai, mi tavasztól nyár elejéig visszük őket felváltva.
2009. márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a doki úgy mondta, hogy minden kutyának 3 hónapos koráig meg kell kapnia a veszettség elleni oltást. (ellenőrzik is) Nekem menhelyről hozott kiskutyámnak csúszott az oltási programja és pont amikor jöttek ellenőrizni nem volt meg neki még a veszettségi pedig már elmúlt 3 hónapos. Az "ellenőr" itt hagyott egy papírt amivel bementem az állatorvoshoz és ráírta, hogy betegség miatt nem kaphatott oltást a kis kutyám. (rendelet írja elő, hogy csak egészséges kutya oltható) Így úsztuk meg a büntetést. Egyébként kölyök kutyának első évben 2 veszettségi oltás kötelező. 1 éves kor felett évente 1x veszettség elleni oltás és fél évenkénti féreg hajtás. De ajánlott beoltatni a fertőző betegségek ellen is a kutyákat. Minden állat orvosnak már az oltási programja, de kb így néz ki egy oltási program kis kutyáknak: 6 hetes korban parvo, 8 hetes korban kombinált, 10 hetes korban parvo, 12 hetes korban veszettségi + kombinált. Az oltások közt ajánlott 4 féreg hajtás is.
2009. márc. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ja azt kihagytam, hogy ezeken az oltásokon kívül külön lehet még oltatni bőrgombásodás és Lyme kór ellen is kutyákat. Úgy tudom a Lyme oltás elég drága mindenhol (nálunk 5500Ft) és 2 kell belőle néhány hetes eltéréssel.

De minden esetre érdemes beoltatni, mert na adja Isten ha egy fertőzött kullancs meg csípi sokkal többe kerül a kezelése és nem is biztos, hogy már meg lehet menteni.

2009. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, de ezt mind egyszerre kapja meg a veszettség ellenivel együtt.szóval évente egyszer 3-5e Ft.
2009. márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!