Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A német juhász alkalmas ló...

A német juhász alkalmas ló mellé terepen? Bírná a hosszú távot gyors tempóban?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
persze. jó mozgásigényű kutya, az a fontos hogy behivhato legyen. De ne ugy gondold, hogy egész idő alatt sprintelni fog a loval hanem hogy meg-megáll szaglászni, lemaradozik, de fogja tartani a tempot...
2011. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak fontos, hogy jól összeszoktasd őket! A lónak is meg kell szoknia a kutya jelenlétét, és a kutyának meg kell tanulnia, hogy ne a ló előtt szaladgáljon! :)
2011. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én vizslát akartam vinni terepre, de lebeszéltek róla, mert a kutyát kilőheti a vadász.
2011. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi mindig viszünk kutyát. Félig argentín dog (anyukája az volt). A vadászok nem lőhetnek rá, csak ha kóbor kutya. Mivel velünk van, így nem lőhetik ki.

Csak szólni kell neki, és már jön is közelebb. Nagyon jól bírja a tempót, élvezi a terepeket. Pedig jó 2-3 órákat is megyünk, és sokat vágtázunk, gyakran meghúzzuk a tempót. Okos kutyus, nincs vele semmi baj:)

A német juhász még nagyobb is, mint akit mi viszünk. Biztos bírná, de kölyök kora óta érdemes szoktatni. Ha városi kutya, betonon nőtt fel, akkor ne próbálkozz vele, nem ehhez fejlődött a kutya. Sérülhet, árt az ízületeinek.

2011. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én valami jobb testfelépítésű kutyát vennék. A német juhászok ezzel a csapott farral egyre életképtelenebbeknek tünnek.

Mindegy milyen kutya, de egy éves kora elött ne futasd, szétmennek az izületei.

2011. jún. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az agarakon kívül egy kutya sem bírná a hosszú távot gyors tempóban egy ló mellett.
2011. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtam vheted. A mi lovinkból sokan viszik a németjuhászukat.

Én anno a tacsimat is hordtam.

2011. jún. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sétalovagláshoz bármilyen kutyát lehet vinni. Ha ennél gyorsabb vagy komolyan hosszú táv, akkor már függ a sebességtől és a távtól, hogy melyik kutya lesz rá alkalmas.
2011. jún. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És ha 2-3 órás terepekre jártok, hogy adtok a kutyának néha vizet? Csak mert ha folyamatosan futnia kell, meg fog szomjazni.
2011. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2-3 órát szerintem kibír. Az enyém nem is iszik ilyenkor, még ha megállok egy pataknál, hogy ihasson sem.
2011. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!