Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne fájjon...

Jurij Boyka kérdése:

Mit tegyek, hogy ne fájjon ennyire?

Figyelt kérdés
A kutyánk nemrég fialt és eladtuk a kölykeit. Jó pénz lett belőle, de a szívem szakadt meg, amikor elvitték a kicsiket.
2011. jún. 22. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Foglalkozz még többet az anyakutyussal, kényeztesd picit! :)

Hidd el, jó helyen vannak a kutyusok, annyira fogják őket is szeretni, mint Te a saját kutyádat.

2011. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért nem szaporítom soha többé egyik kutyámat se.

Az elválás is pokoli volt, de aztán látni hogyan alakult a sorsuk...Pedig nagyon megválogattam a gazdákat, még családlátogatóban is voltam. És mégis, 5 kiskutya közül egyetlen egy felől vagyok nyugodt, igaz őt meg túlzabáltatják. 2 elveszett, mert nem vigyáztak rájuk eléggé. Egyet odaadtak az első jöttmentnek, aki aztán éheztette. Börtönjárt hapi volt és nem tudtam megmenteni a kutyámat, mert időközben elveszett.

Talán a pénzért adott kutyákat jobban megbecsülik. Én csak az oltás árát kértem el, de ma már több pénzt kérnék. Nem a pénz miatt, hanem mert akinek csak ingyen kell, az később se fog rákölteni, akkor se ha beteg lesz.

Bocsánat, most biztos nem könnyítettem meg a dolgodat. De mit tegyek, ha mindez így történt meg???

Miattam soha

2011. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Neked fáj, vagy az anyakutyust sajnálod? Őt nem kell és nem is szabad sajnálni, a természetben is eljön az elválasztás ideje, nem maradhatnak vele örökké a kicsik. Ha te veszed ennyire a szívedre, hát... emberből vagy:) És jó, hogy még vannak ilyen gazdik!
2011. jún. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy jó gazdákhoz kerültek, megválogattam őket. Legközelebb kétszer is meggondolom, hogy kell-e kiskutya. Az anyakutyát nagyon szeretjük. Természetesen nekem fájt és az öcsémnek. Ő még sírt is. Pedig nem ez volt az első fialása. Ha legközelebb is így lesz, többet nem fogom szaporíttatni.
2011. jún. 22. 21:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű a megoldás:nem kell szaporítani,ivartalanítani kell a szukát,ezzel a műtéttel jobbat teszel az egészségének,mint az elletéssel.

Nem biztos,hogy a következő alomnál is olyan szerencsés leszel,hogy jó gazdákat találsz a kölyköknek.

2011. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze az elős időkben az új tulajok azt mutatják, hogy ők szerető gondos gazdák.

Majd nézd meg őket évek múlva. ( ha egyáltalán meglesznek még )


Tavaly mi is egy tk.-ett nj.-t hoztunk ki az Illatosról. Nem vették észre hogy szám van a fülében. Kiderítettem a tenyésztőt, és el is jött látogatóba. És Ők is úgy jártak, hogy ( pedig Ő nem szaporította hanem tenyésztette ) miután eladták gondos jó helyre, pár hónappal később mikor érdeklődtek felőle, majd hogy el lettek küldve a pi...ba. És már különben is, már rég túladott rajta az új tulaj.....

Innentől kezdve már nem tudták hogy hol van milyen körülények között.

Amit a kutya mutat ( mert azért sok mindent el tud mondani a viselkedésével ) arra lehet következtetni, hogy beb..ták egy beton kenelbe, és szevasz.

Mai napig nem tanult meg fiúhoz méltóan pisilni ( nem emeli a lábát, pedig 4 éves ) és a mai napig csakis a betonra hajlandó nagy dolgot végezni. Alap dolgokat nem ismerte ( ül fekszik marad lábhoz )

Nem akarlak elkeseríteni de ez van. Ilyenek az emberek.

2011. jún. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Így igaz!ezért nem hoz le felelősségteljes ember almot,mert nagyon sok esetben ez történik akár a legkomolyabb tenyésztőkkel is.

Volt ismerősöm,akinek úgy kellett disznóólból kivásárolnia a nála született kutyát.Az eredeti vevő azt állította,tőle elszökött a kutya(valójában pár forintért eladta a disznóólas szaporítónak).

2011. jún. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy csináltátok, hogy jó pénz lett belőle? Basszus nekem olyan ráfizetésesek az almaim, hogy csak na. (habár, ki kért meg, hogy Szentpétervárra menjek fedeztetni.)
2011. jún. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!