Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól csinálom amit csinálok?

Jól csinálom amit csinálok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kutyám, viszont semmi kedvem 30 fokba kinn ülni vele az udvaron ezért inkább itt benn vagyok. De úgy érzem magányos ott kinn, estefelé persze ki megyek hozzá mikor lehűlt a levegő és megsétáltatom valamint játszok vele. Ti hogy szoktátok csinálni?
2011. jún. 23. 16:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim ilyenkor sem állnak meg, de hát mindegyik másmilyen... Nem is várnám egy pásztorkutyától hogy egész nap feküdjön csak mert meleg van. Csak azt akartam mondani hogyha ilyen könnyen inkább bent marad akkor majd máskor is könnyen talál kifogást és elhanyagolja a kutyáját...
2011. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Amerikai staffordshire terrierem van. Ahogy mondta az egyik hozzászóló óránként kinézek pár percre kicsit leülök megsimogatom elráncigálok vele egy rongyot (imád kötelet húzni) aztán lefekszik az árnyékba egy idő után és ott hagyom..
2011. jún. 23. 20:16
 13/22 xnorkax ***** válasza:

Én ilyenkor is nagyon sokat vagyok kint, egyszerű a képlet: árnyékba megyünk. Nem feltétlenül végig játszunk, hanem mondjuk leülök egy plédre és olvasok, a kutyám meg mellettem fekszik. Neki ez is tökéletes elfoglaltság, figyelni engem. :D Aztán ha rájön az öt perc labdázunk egy picit (bár szigorúan árnyékba, ha kimegy a napra már nem is megy érte). Aztán meg folyt. köv.

Egyébként aktívan 6 és 7 óra környékén kezdek el vele foglalkozni úgy kilencig-fél tízig. Itt benne van a séta, gyakorlás, úszás. Egyébként szerintem én szerencsésnek mondhatom a kutyámat, mert ha nagyon melege van két dologból is választhat: bemehet a medencébe vagy a kerti tóba. :D

2011. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Szerintem igen..az enyémek is estefelé pörögnek föl,nappal vagy napoznak,vagy az árnyékban pihennek. Lehet, hogy neki sem lenne kedve hozzád:) Nálunk is van így, pedig alapjáraton imádjuk egymást,de amikor nagyon meleg van elvonul, és ha odamennék megsimogatni NÉHA elmegy és átfekszik másik helyre:) De a vizét óránként cserélheted:) Ha árnyékban van a víz,akkor elég 2,3 óránként:)
2011. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
51%

Nehogy már hibás legyen, mert nincs 24 órát a kutyával? 35 fok volt tegnap, mi a jó fenének kéne rá kinézni fél óránként. Pihenjen mindenki, és kora reggel, vagy késő délután mehet a játék. Én sportkutyázom, de én sem megyek ki ebben a melegben. Minek? Hamar kipukkan, és használhatatlan, ráadásul még tanuló fázisban van az eb.

Attól ő még biztosan nem rossz gazda. A vizét cseréld, ennyi, és nem kell a kutya seggében lenni egész nap, nem unatkozik hidd el, neki is szüksége van néha az egyedüllétre.

2011. jún. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
És mi a biztosíték hogyha a meleg visszatartja, akkor a hideg, az eső vagy akármi más nem fogja? Mindig van valami időjárás amire rá lehet fogni. Itt az elvekkel van a baj, nem azzal hogy nincs vele 24 órát.
2011. jún. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ja és én is szoktam versenyezni a kutyáimmal, érdekes módon a versenyeket nem túlzottan érdekli az időjárás. Voltam már versenyen nyáron délben, 30 fokban, tűző napon. Meg ősszel, zuhogó esőben is. Szóval a kutyának és a gazdának is el kell tudni viselni.
2011. jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
De miért viselje el, ha nem muszáj?
2011. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ezt úgy mondjátok mintha fél évente rá se néznék, csak meg kérdeztem hogy ti hogy oldjátok meg ha éppenséggel nagy a kánikula és nem föltétlen kényelmes EGYIKÜNK számára se a kint lét. Egyébként a kutya befekszik a hűvösre a teraszra délután és ő is este fele aktivalizálja magát. Aki meg ilyen vérkomoly idegroncs hogy mindent felfúj az tegye már meg 2 témával lejebb köszönöm.
2011. jún. 24. 18:35
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem olvasd el amit írtam: nekem az nem tetszik hogy "nekem nincs kedvem". És ha más időben sem lesz kedved? A többi is elég kellemetlen tud lenni. Azonban ennek ellenére azt írtam, hogyha a kutyád nem akar szaladgálni ilyen időben akkor nincs miért aggódnod. Olvasd csak el, és ne háborogj.

Csak az az érdekes, hogy én pl egyszer azt merészeltem írni egy kérdésbe hogy zuhogó esőben nem viszem sétálni a kutyáim mert bazi nagy kertünk van. Erre mindenki leugatott, hogy képzelem, az igazi kutyás az télen, nyáron, hóban, esőben kint gyakorol. Akkor most melyik az igaz?

2011. jún. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!