Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bentlakásos kutyaiskola?...

Bentlakásos kutyaiskola? Nektek mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 19:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nem jó róla a véleményem. Mert ha végig gondolod. OKé, hogy a kutya megtanulja ott a parancsszavakat, és teljesíti is. DE ! Annak fog engedelmeskedni, aki tanítja,Őt fogja a falkavezérének tekinteni, ezáltal Te hazahozod a kutyát, és a kutyának te csak pajtás leszel, meg játszótárs, a Gazdája az az ember lesz , aki nevelte, és a kutya ugy fogja fel, hogy a falkavezére "elhagyta". Téged ugyan úgy fog szeretni, de nem fog a gazdájának tekinteni. Kutya tanítás csak TE, kiképzővel együtt. Ő mondja a feladatot, te végrehajtod, esetleg besegít, megmutatja. Kapsz egy kész kutyát, de neked nem csinálja meg. Akkor mi értelme volt az egésznek?
2011. jún. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó bentlakásos iskola nem olyan rossz ám, de a végén kell egy olyan időszak, amikor a gazdi is megtanulja a pórázt kezelni, és a vezényszavakat helyesen és jól alkalmazni. Ez nem összeegyeztethető a falkavezéri dolgokkal. (ezt a szót amugy sem szeretem.)
2011. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Abszolút elutasítom. És nem azért mert a kutya akkor a kiképzőnek fogad majd szót (mert ez is igaz). Hanem mert nem tudnám elviselni hogy a kutyám valaki másnál legyen, és még nevelje is. Azt hittem ez természetes. Nem azért veszünk kutyát hogy másnak adjuk kezelésre.
2011. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 xnorkax ***** válasza:
71%
Nekem csak rossz tapasztalataim vannak az ilyennel. A szomszéd rottweilert elküldte a gazdája két vagy három hétre egy ilyen iskolában és visszakapott egy robotszerű kutyát. Nem volt még egy éves, de abból a kutyából minden játékosságot kiöltek, pedig előtte nagyon barátkozós, közvetlen kutya volt. Ja és a gazdája kapott a kutyasulitól egy sokkolót ajándékba, hogy azzal fegyelmezze a kutyát...
2011. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Lusta gazdiknak ideális méregdrága megoldás.

Nem vinném ilyenre a kutyáimat soha,inkább eljárnék velük akár heti egyszer kutyasuliba.

2011. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem már előttem mindent elmondtak.

De hozzá tenném én élvezem a kutyaiskolát. Csupa kutyaszerető ember, munka közben ahogy a kutyám figyel és ahogy megpróbál megfelelni, Csodás pillanatok :)

2011. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:49



Kedves! Nagyon is összeegyeztethető a falkavezérségi szereppel. Ha ismered a kutyákat, akkor te is tudod.

2011. jún. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Ha valamit nem tudtok, akkor rögtön falkavezér. Ez a válasz mindenre.

Egy jó , hansulyozom JÓ iskola teljesen jól felkészit egy kutyát. Nem minden gazdika türelmes ám, és sokszor olyan károkat okoznak a kutyának, amit nem lehet kivenni belőle. Egy kezdő kutyásnak igenis probléma már az alapokra is megtanitani a kutyát. nem ismerik fel az idegtipusokat, sablonszerűen kezdenek neki, ahogy a tévében látták. Viszont egy jó bentlakásosban 3 hét alatt az alapokat gyönyörűen beleteszik a kutyába. És attól az a kiképző nem lesz a kutya gazdája, mert játszik vele. A tanulófázisban 30 % a tanulás 70% a jutalmazás, játék. Ettől miért érezné rosszul magát a kutya? A 3 hét után pedig a kiképző segitségével, a gazdi is megtanulja a vezényszavakat, a pórázkezelést stb. Az ujabb 3 hét. Aztán lehet helyszineket változtatni, és a kutyában előbb -utobb rutinos cselekvéssé fog válni. És inkább becsülöm az olyanokat, akik tudják magukról, hogy laikusok, és egy ilyen segitséget igénybe vesznek, mint akik lemondanak a egészről, és hagyják a kutyát a kertben nőni mint a gaz.

2011. jún. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Gazdinak nyilván kényelmesebb ez a megoldás,mint hetente kijárni,de a gond az,hogy az oktatás végén kézhez kapott működő kutyát pont el is tudjas cseszni.

Ha a kutya a gazdival jár bejárósként suliba,akkor az emberre is ragad valami tudás.

2011. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd. Nálunk vannak olyanok, akik két éve járnak, és a kutya még mindig nem marad fekvésben helybenmaradásnál. Ha különórákat vesz, és egyéniben készül, valóban jobb, mint a bentlakásos, de van ahol ez nem megoldható, normális iskola hiányában.
2011. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!