Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálja? Hogy...

Ezt miért csinálja? Hogy szoktathatnám le róla? Nem tudom mi ütött belé.

Figyelt kérdés

Amikor édesapám hazajött a munkából bejáratott kocsival. Ezalatt a kutya kifutott az utca végén lévő ház elé (Ők szoktak nekik néha enni hozni ha van vmi maradék).

De nem tudott bemenni és jött egy nő, akinek megtámadta a lábát.


Teljesen ledöbbentem, mert engedelmes kutya. Pont ma délután kimentem a postaládához és kitártam a kaput, közben mutattam, hogy maradjanak. Nem is mentek ki, ezért amikor bementem nagyon megdicsértem őket.


2 kutyám van egy 5 éves vizsla és a kicsi, a 1,5 éves puli. A puli bizonytalan még a családtagokkal, szerintem ennek az az oka, hogy amióta nálunk van, mindig a nagy kutyát tekinti főnöknek. Viszont a nagy kutya maximálisan elfogad engem falkavezérnek. Amit mondok neki, megteszi a kicsi pedig utánozza őt.


Abban is látom, hogy bizonytalan a kicsi, hogy nem engedte magát megsimogatni (most már oda jön).

Játéknál amikor leültetem őket, a nagy leül szépen elém, de a kicsi csak egy jó fél méterre a nagy mögött vagy mellett, de semmiképpen nem elém. Ha a nagy kutya szájában van a labda vagy nem vele foglalkozok folyamatosan ugat.De ha rászólok, akkor abba hagyja, majd kezdi előröl. Ilyenkor várni szoktam kb 1 percet, hogy ne ingerlékenyen mondjam neki, hogy "ss" hanem határozottan. El szokott hallgatni.


Amikor csak a kicsivel játszok gond nélkül leül elém, nem ugat, türelmesen vár.


Mit tegyek? Már elkezdtem olvasni Cesar Millan könyvét. Abban találok hasznos tanácsokat?


Nagyon aggaszt most, hogy kirohant és megtámadott egy nőt. Légyszi segítsetek!


2011. jún. 23. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:

mennyit sétálhatnak a gazdi irányításával a kutyák naponta?

a vizsla vadászik és területet véd szerintem- ez a tenyésztése során felerősített vadászösztön és nem megfelelő emberi törődés miatt ezen tevékenységekben vezeti le feles energiáit minnél többször teszi meg annál neghezebb lesz leszoktatni róla...

séta=vadászat...aki a sétát vezeti az vezeti, irányítja a vadászatot is

2011. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kicsi volt aki megtámadta a nőt. Már sétáltunk aznap (láb mellett jönnek, nem húznak) és előtte játszottunk, jól kifutották magukat utána pedig ettek. Ezért nem értem, hogy miért futott fel ahhoz a házhoz, ahol szoktak kapni házi kosztot. Talán ideges lett a kutya, mert nem tudott bemenni a házba? De ez olyan emberi magatartásnak tűnik. Nem értem az egészet :S
2011. jún. 23. 22:48
 3/3 anonim ***** válasza:

"Már sétáltunk aznap (láb mellett jönnek, nem húznak) és előtte játszottunk, jól kifutották magukat utána pedig ettek."...ez nekem teljesen zavaros magyarázkodásnak tünik....

de ami fontos:egyrészt a sétát nem jutalmazással(játékkal)kezdjük, mi az, hogy jól kifutották magukat? szal. nem sétáltatok?...ha a játékot és szaladgálást, az önálló zsákmányoló tevékenységet jutalmazod az ételosztással és arra persze nem vállaszoltál mennyi az annyi...

keress fel egy kutyasuttogót aki elmagyarázza mit csinálsz rosszul, milyen szabályokra kellene koncentrálnod és hogyan lehet 2 kutyát is jól nevelni, megfelelően sétáltatni stb....mert valami biztosan nem jött át a tv-n...

2011. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!