Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétából visszafele miért nem...

Sétából visszafele miért nem mellettem/mögöttem jön a kutyám?

Figyelt kérdés

Hosszú egyenes út megy az erdőbe, és ha kimegyünk a rétre, mellettem, elöttem megy, szaglászik. Ha vissza fele jövűnk a rétről, Ő előre megy 20-30 métert, és megvár időnként, hogy közelebb érjek hozzá, majd megint előre fut.

Mintha Azt mondaná: "lassú vagy, de nem hagylak itt"

Ha megfordulok, meglátja, és utána szalad.

De, hazafele előre szalad.

Erre csak annyit mondta ismerőseim. "nem te vagy a falkavezér. de, csak ezt szajkózzák, semmi mást, hogy miért megy előre, csak ezt mondják.

De, akkor hogy lehet, ha rászólok elsőre meghúzza magát, elvehetem tőle a kaját, és addig nem nyúl a kajához, amíg meg nem engedem neki.

Mert minden más jel arra mutat, hogy tudja, hogy Ő alattam van.


2011. jún. 24. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Viszel neki innivalót?
2011. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem valami miatt nagyon siet haza. Az enyémek séta után kapnak enni,és eleinte bizony ők is nagyon húztak, futottak haza,de mára leszoktak róla. Igazából nálam az az "elvárás",hogyha lábhoz van,akkor mellettem, de ha mehetsz van,akkor oda megy,ahova akar.
2011. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

hát pont hogy nem minden jel arra mutat, hogy te vagy a falkavezér. Minden kutya összerezzen ha hirtelen rákiáltasz, a farkát a lábai közé teszi, összehúzza magát.

Az meg, hogy elveheted tőle az ételt, csak annyit jelent, hogy jó a kapcsolatotok/nem túl domináns a kutya.

Akkor derül ki igazán, hogy ki a falkavezér, amikor sétálni mentek. A legtöbb kutya húz, ha póráz nélkül van akkor előrerohan. Ez azért van mert a falkavezér vezeti a "vadászatot" ami jelen esetben a séta. Mindig ő megy elől, mert ő a legerősebb, legokosabb egyed a falkában, ő tudja a legjobb döntéseket hozni a sikeres vadászat érdekében. Ezért van az, hogy előrerohan. De persze megvár, mert a kutya társas lény, inkább választja a falkát, mint az egyedüllétet.

A másik dolog, hogy MINDEN EGYES TALÁLKOZÁSNÁL meg kell erősítened a falkavezéri pozíciódat. Mindig. A falkavezérség egy nagyon múlandó dolog. Bármikor jöhet egy olyan dolog, ami miatt az alfák már nem képesek ellátni a feladatukat (sérülés, betegség stb), ezért a kutyák minden találkozás alkalmával letisztázzák egymás közt a sorrendet.

Persze ha a kutyád pórázon nem húz, és csak akkor szalad előre, mikor az erdőben elengeded, akkor semmi para, kiszaladgálja magát, játéknak fogja fel, és ne felügyeletből figyel arra, hogy merre vagy, hanem azért, mert a közeledben érzi biztonságban magát.

2011. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, nálunk pont fordítva van. Odafele menet az 50 méteres körzetemben szaladgál előre-hátra, jobbra balra és szaglászik, hazafele meg beáll mögém és a sarkamban liheg.
2011. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja, erre nem is gondoltam, lehet hogy tényleg szomjas. :O

És pórázon sosem húz.

2011. jún. 24. 11:58
 6/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha a kutyád kézben tartható, és neked maximálisan szót fogad akkor olyan mindegy, hogy a sétánál a kutya hol megy. Melletted, előtted mögötted.

Amíg te nem rendeled lábhoz és megengeded neki a szabadon poroszkálást, hadd csinálja. Ez az igazi séta.

Nem kell egy kutyát úton útfélén fegyelmezni, főleg ha már fegyelmezett kutyáról van szó. Értelmetlennek tartom.

Úgy jó ahogy csinálod. Vizet azt tényleg vigyél neki, mert ebben a melegben hamarabb megszomjaznak.

2011. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!