Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám sétálta...

Mit tegyek ha a kutyám sétáltatás közben néha-néha megáll, visszafelé húz?

Figyelt kérdés

11hónapos fiú kutyám, szoktam vele sétálni, csak néha megáll mintha megijedne valamitől és nem mer arra menni, ilyenkor felveszem és 2-3 métert megyek vele ,lerakom és megy tovább magától. Lehet hogy többet kéne vele sétálnom?

nagyon félős a kutyuska


2011. szept. 28. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Az elég nagy baj, hogy felveszed, mert akkor megerősíted benne a félelmet.

Ha megáll és nem mer menni, akkor csinálj úgy mintha nem foglalkoznál a üggyel és menj tovább. De tényleg tök nyugodtan. Ha még mindig nem akar menni, akkor kezd el hívni magadhoz (mondjuk jutifalattal, pl. virsli) és ha megy akkor nagyon nagy dicséret. :)

Később nem fog megállni. :)

2011. szept. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ezt szokta csinálni, olyankor én is mindig felveszem. A tied milyen fajta?
2011. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

mopsz. ez akkor van mikor pórázon sétáltatom IDEGEN helyen. néha-néha megáll, várok van amikor elindul van mikor felkell hogy vegyem , de ismerős helyeken nem blokkol le.

olyan mintha nem akarna arra felé menni.!

2011. szept. 28. 12:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Kicsit bizonytalan a kutyi. Mondjuk fiúknál ez előfordul, bár neki lassan már be kéne érnie, mert kis termetű kutya.

Nekem a csivavám nem akart jönni még 3 hónapos korában sétálni. De azóta, meglátja a pórázt, már visít örömében. :D A németjuhásszal ilyan baj nem volt. Ahogy ki lehetett menni utcára 3 hónaposan ő ment mint a fene... :D

2011. szept. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne vedd fel. Álljatok meg,simogasd meg a lábad mellett. Próbáljatok meg elindulni és pár lépés után jutalmazd,simogasd vagy Mickey egér hangon dicsérd. Ha egyáltalán nem indul el csalogasd feléd,persze légy pár lépéssel előtte akkor,szintén Micky hangon és utána falat. Ha nem félelmet látsz rajta,csak makacskodik akkor viszont húzd magad után.
2011. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
cesar millan ilyenkor továbbmegy,meg sem áll..a kutya kicsit vonakodik de mivel pórázon van kénytelen menni.nem szabad tutjgatni mert rászokik,aztán akkor az atyaúristen se fogja leszoktatnia hülyeségről.te pont ezt a viselkedést erősíted meg benne,azzal hogy reagálsz a "hülyeségeire"
2011. szept. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!