Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kölyökku...

Egysejtü kérdése:

Hogyan neveljem meg a kölyökkutyám?

Figyelt kérdés
Sziasztok, vagy egy fajtiszta Sarplaninac kölyökkutyám. 2,5 hónapos. Az lenne a problémám, hogy addig még okés, hogy nagyon szeret játszani, de inkább ilyen agresszív játékokat, pl.: valamit üldözni, vagy cibálós játékot (én fogok egy rongyot, ő meg cibálja) és szerintem ezek miatt nagyon harapós. Amugy első kutyám és 2 hete van csak nálam, és olvastam, hogy kiskutya szeret harapdálni, de ez egyfolytában, ha leülök mellé, már ugrik az arcomra, harapja kezem, lábam, cibálja és morog egyfolytában. Próbálok rászolni, hogy "Nem! Rosszkutya!" még üvöltöttem is, de konkrétan leszarja. 1-2x legyintettem meg az orrát, úgy, hogy azt azért megérezte, de nem tanulta meg belőle. A kérdésem az lenne, hogy mit csinájak vele? Hagyjam, és majd kinövi, vagy kikéne nevelni belőle gondolom. Mert ha megnő nem biztos, hogy elbírok majd vele :S
2011. jún. 24. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
elsőnek jutalomfalattal póbálkozz,tanítd meg dolgokra mint pl: nemszabad,ül,helyére megy,mindig dícsérd meg és adj neki jutalomfalatot. Ha rádugrik kiálts rá hogy nemszabad! Ha abbahaggya dícsérd+jutalomfalat.
2011. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennél a kutyafajtánál nem most kellett volna ezen elgondolkodnod. Nem vagy elég határozott, talpraesett e kutyafajta kézben tartásához. Kutyaiskolába feltétlenül menjetek el, akármilyen messze is van, különben ez a kutya életveszélyes lesz rád és a közvetlen környezetedre. Könyvből nem lehet kutyázást tanulni. Morgást, cibálást NEM fogja kinőni. Fektesd le neki a szabályokat, mit tehet, mit nem. Üvöltés felesleges, azzal csak a tehetetlenségedet bizonyítod, ami mégnagyobb önbizalmat ad a kutyádnak, hogy ő az, aki irányít. KUTYAISKOLA!
2011. jún. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*+rengeteg séta, futkározás, hogy le tudja vezetn felesleges energiáit.. de gondolom ezt mondanom sem kell :)
2011. jún. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
le kell vezetni a kutya energiáját p: séta játszás utána mikor egy kicsit lenyugodott akkor lehet tanítani hogy ül,marad stb.. és ha jól csinálja nem kell neki mindjárt jutalom falat ha nem egy kis dícséret mert ha jutalom falatot adsz akkor a kajáért csinálja és nem azért hogy örömet okozzon!
2011. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, a kutyaiskolán én is gondolkodtam, de reméltem hátha megtudom oldani magam is, de azt hiszem ideje lesz. Szerintetek lehet még ebből a kutyából engedelmes házőrzőt faragni?
2011. jún. 25. 01:10
 6/6 anonim ***** válasza:
persze minden kutya nevelhető csak nem szabad feladni és a kuty nyelvén kell tanítani ls menni fog!!!
2011. jún. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!