Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adjak neki fájdalom csillapítót?

Adjak neki fájdalom csillapítót?

Figyelt kérdés

Tegnap ki kellett pakolni a szukámat. Ám elfelejtettem megkérdezni, hogy ha elmúlik az injekció hatása, adjak e neki fájdalom csillapítót.

Láthatóan fáj neki, alig akar mozogni ( persze tudom hogy ez nagyon megviseli a szervezetét ) pisilni is alig akart, mármint kijönni az udvarra, vagy amerre szoktunk sétálni. Nem is mentünk reggel se el a szokásos sétára, mert még a fél út elött visszafordult.

Szal adhatok neki bogyót? ( Algo Lfex Forte van itthon )


2011. jún. 25. 11:25
 1/10 anonim válasza:
100%
én annyira nem értek az állatokhoz, de biztos vagy benne, hogy embernek való gyógyszert akarsz adni a kutyádnak? Szerintem azt semmiképp
2011. jún. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kapnotok kellett volna antibiotikumot és fájdalomcsillapítót. Menj vissza az orvoshoz és kérjél. Elfertőződhet és gondolj bele ez egy hasi műtét, nagyon fájdalmas neki
2011. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem kaptunk se antibiotikumot ( csak még injekcióba ), se fájdalom csillapítót. Elvileg ma még hatnia kell a tegnapi injekciónak. Legalábbis tegnap ezt mondta.
2011. jún. 25. 12:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Algoflexet nem szabad neki adni, csak algopyrint. De inkább beszélj a dokival és tőle kérj valamit.
2011. jún. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Max. algopirit.
2011. jún. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hovarju ***** válasza:

szerintem hívd fel az állatorvost, és kérdezd meg mit adhatsz neki. Az én kutyámat műtét után 3 nappal kellett visszavinni ellenőrzésre,és akkor kapott injekcióban újabb adag fájdalom csillapítót. Másra nem volt szüksége.

Viszont, amikor a térdét műtötték azt mondta a doki, hogy max. napi két algopirynt adhatok neki. (20kg-os kutya).


De szerintem mielőtt bármit beadsz neki hívd fel az orvost.

Mielőbbi gyógyulást a kutyának :-))

2011. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sztem ne adj neki semmit. Mi kaptunk a műtét után egyet injekcióban, utána semmit. Azt mondta a doki, hogy pont azért nem kellene, mivel nem érzi hogy fáj, ezért nem fog vigyázni magára.

Sétáltatni ne akard, ha tegnap műtötték. Kell neki legalább 1-2 nap.

2011. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én tökagyú bullterrierem ivartalanítás után másnap már tombolt,hogy menne játszani a haverokkal,pedig szép vágás volt rajta(gyomorműtéttel egyszerre ivartalanították).
2011. jún. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 13:03

Ezzel most aztán sokat segítettél a kérdezőnek.....

Minden kutya másként reagál egy műtétre. Neked szerencséd volt.

2011. jún. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Végül is felhívtam a dokit ( mondta is, hogy már várta a hívást, de ha nem hívtam volna akkor Ő érdeklődött volna ).

Mondta hogy mérjem meg van e láza. Mivel nem volt így mondta hogy nyugodjak meg nincsen semmi baj. Két három napig tutira ilyen koki lesz a csajszi. Meg ha felmenne a láza, akkor adjak neki algopirint, napi kétszer. ( 41 kg )

Jaa! Most nem sétáltatom, csak reggel is annyira mentem ki vele, hogy elvégezze a dolgát. ( a kertbe nem szeret, és nem szokott nagy wc.-ni )

2011. jún. 25. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!