Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 63. napja terhes a kutyám és...

63. napja terhes a kutyám és semmi jele nincs hogy fialjon nem értem ez mért vann?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia (:

Nem tudom, hogy hallottál már-e az ugynevezett álterhességről? Ez is azokkal a "tipikus" tünetekk jár, mint a valódi terhesség. Lehet hogy a ti kutyátok is ebben szenved. A mi kutyánknak is hasonló tünetei voltak, pl az emlői megduzzadtak, és az bizony fájt is neki. Szval szerintem mindenféleképpen el kell vinned állatorvoshoz, ha teheted. Ő majd ír fel rá orvosságot, és meglátod attól jobbanlesz, és a tünetek is megfognak szünni idővel( ez hosszú idő, akár 1,2 hónapba is beletellhet)


Persze az is lehet hogy valóban terhes, nemtudom. Voltatok már vele orvosnál, aki ténylegesen alátámasztotta azt hogy terhes?

2011. jún. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kutyák vemhessége átlagosan 63 nap. Ha tisztában vagy a fedeztetés pontos dátumával, könnyen kiszámolhatod az ellés várható időpontját.

Ha nem tudod a pároztatás időpontját, az ellés előtti napokban már tudsz egyes tünetekből következtetni.Ha a szuka testhőmérsékletét is figyelemmel kíséred, szintén megállapíthatod az ellés időpontját. Az ellést megelőzően a kutya testhőmérséklete lecsökken és közvetlenül az ellés előtt 1 nappal még 1 Co-kal csökken, ami 37 Co körüli hőmérsékletet jelent a végbélben mérve. A kutyák normál testhőmérséklete 38 és 39 Co közé tehető.

És a kutyánál nem úgy működnek a dolgok mint az embernél ami azt jelenti, hogy a kutya amikor tüzel és a sperma a méh vezetékbe jut akkor beágyazódik a falába ott van kb 2 napig és utána jut el a méhbe és termékenyíti meg a petesejtet ez csak akkor nem így működig a ha a párzás előtt a patasejt meg érett tehát akkor elmarad ez a folyamat(beágyazódásos).

De miden képpen keresd fel az állatorvost ha 1 hát múlva sem fial a szuka!

Amúgy milyen fajta? Mert néhány fajtánál előfordulhatnak problémák!

Remélem segítettem!

Sok egészséget neked és a kicsiknek meg az anyukának!! :)

2011. jún. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyébként az álterhesség tünetei (bocsi hogy nemírtam le mindet (: ). Tehát: -emlői megduzzadhatnak

-a hasa megnő, megereszkedik

-kedvenc játékok babusgatása (ezeket el is kell tőle venni, ha ez a helyzet áll fenn)

-fészket csinál

-és a végére valódi szülést is imitálhat


remélem tudtam segíteni (:

2011. jún. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor is álterhes egy kutya ha 3 szor ragadt össze egy kannal?
2011. jún. 26. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Az nem valószínű!!
2011. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na van valami fejlemény?
2011. jún. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!