Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyavásárlásnál is lehet...

A kutyavásárlásnál is lehet garanciát kérni? Én 1 hete kezdtem olvasgatni a kérdéseket és a válaszokat, de annyi új dologgal találkoztam, hogy már teljesen elbizonytalanodtam képes vagyok-e rá.

Figyelt kérdés

El kellett altatni a 12 éves németjuhász kutyámat.

Nem tudom kitol érdemes venni, mire kell figyelni?

Eddig mindent ösztönösen csináltam és boldog élete volt neki is és nekunk is vele. Adjatok tanácsot, hogy fogjak bele a vásárlásba.

A segítségeteket előre is köszönöm.


2009. márc. 25. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Itt azért túl van bonyolítva nagyon sok kérdés, sok a túlaggodalmas ember. Ezzel együtt jól teszed, ha tájékozódsz, de nem feltétlenül itt, inkább tenyésztőnél. És igen: ha lelkiismeretes tenyésztőnél lehetséges hibával rendelkező kutyát veszel, lehet garanciát kérni (pl. diszplázia).
2009. márc. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom elmondani én hogy veszek kutyát (most is van 3, egy kölyök, nem tenyésztek, nem járok kiállításra)


Eldöntöm, hogy milyen fajtát szeretnék. Ehhez elég sokat olvasok az adott fajtáról, keresek ismerőst, akinek ilyen van. Aztán kiválasztok egy tenyésztőt. Én személy szerint nem veszek kutyát onnan, ahol csak 1 szuka van és nem veszek onnan, ahol 30 kutya van. Tehát nézek 1 tenyésztót, akinek 4-8 kutyája van. Meglátogatom. megnézem a kutyákat. Elmondja, hogy milyen szülőkkel fog almot lehozni. Engem személy szerint a kiállítási eredmények nem érdekelnek, de a tenyésszemle, különböző fajtára jelemző szűrések eredményeit elkérem. Ha tetszenek a szülők, akkor megvárom míg megszületnek a kicsik. 1 hónapos korukban már ki tudom választani, hogy melyik kölyköt szeretném. Ehhez bizony ott ülök órákig és figyelem a kölyköket. 2 hónaposan elhozom a kölyköt. Természetesen, oltva, chippelve, törzskönyvvel.

Lehet, hogy körülményes, se ha nagyon sok pénzt kiadok egy kutyára, akkor szeretném, ha olyan lenne amilyet elképzelek magamnak. És eddig olyan is lett.


[link]

2009. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Menhelyről is lehet befogadni kutyust, aki hálás lesz és te is jobban érezheted magad, hogy megmentettél egy életet...
2009. márc. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

szerintem keres rá interneten h hol lehet kapni és a vásárba is kinézhetnél mert gyakran lehet ott is találni valamint ha már volt német juhászod csak azt vegyél mert tudod mit kell csinálni és én vennék 1-2 aról a fajrol szóló könyvet atol függ hogy fajtatisztát vagy csak fajtatisztára nagyon hasonlitot akarsz de minden képp olyat ami erősnek látszik

és a gazdát is megkell nézni mert nem mind1 hogy csak elpaszolni akarja az álatot vagy ha utánna gondvan segít legalább szoban

2009. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én 17.49

Bocs nem írtam, hogy a linken szerződésmintákat is találsz.

2009. márc. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Lehet.Fajkutyára gondolok, mi például betegen hoztuk el, de csak lappangott, s pár napot élt.A gazda tudta, hogy az alomból már 2 megdöglött, s miben.Ezért ajándékba adta, hátha ez megússza. Ha lelkiismeretlen, s leveszi a pénzt, úgy visszakértük volna.
2009. márc. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Minden kérdésedre választ kapsz a [link] honlapon.


Amire figyelj:

A tenyésztő, valóban tenyésztő-e vagy csak szaporító.

Rendelkeznek-e a szülők megfelelő szűrésekkel, eredményekkel.

A kutyák tartási körülménye, állapota is sokat elárul.

A szülők idegrendszerére.


A garancia: A jó tenyésztő, alapból garanciát vállal minden igazolt örökletes rendellenességért /pl.: diszplázia, harapás, rejtetheréjűség, stb./.


A vásárlásba, úgy fogj bele, hogy elmész több kiállításra, rendezvényre és érdeklődsz a tenyészetekről, kutyákról. És legalább 3-4 tenyésztőhöz ellátogatsz. Ha valamelyik nagyon szimpi, ahozz többször is, mert csak úgy látod a kiskutya fejlődését, viselkedését. Sok idő, de megtérül az elkövetkezendő 12 évben.


Üdv: Tomi.



[link]

2009. márc. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha vásárolsz, akkor mindenképp az olcsokutya.uw.hu-t olvasd végig, amit az előző válaszoló is ajánlott. Szerintem egy kutya vállalásánál érdemes, mint lehetőséget fontolóra venni az örökbefogadást is. Rengeteg fajtatiszta kutya vár jó gazdira a fajtamentéseknél és a keverékek is nagyon kedvesek, okosak tudnak lenni.
2009. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszadást mindenkinek!

Gondolkozom az örökbefogadáson, mivel debreceni vagyok jobb lenne egy kölyök kutyát elhozni a fajtamentőktöl.

Jelenleg csak felnőtt kutyák vannak, szokott kölyök is lenni?

Üdv mindenkinek: Marcsi

2009. márc. 27. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!