Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazda lennék, teljesen...

Rossz gazda lennék, teljesen elbizonytalanodtam?

Figyelt kérdés
Mások úgy bánnak egy kiskutyával mint egy kisgyerekkel, "jaj te édes kutyuli mutyuli, gyere ide édesem stb.", nem nem szoktam így elájulni, persze aranyosnak tartom őket, de nem tekintem gyereknek. Határozottan szoktam hozzájuk szólni, tanítom őket, játszom velük, sétáltatom őket, de ez a túlzott szeretgetés nem jellemző rám. Ha szeretgetni akarom akkor leülök mellé és szótlanul simogatom őket, és megdicsérem, hogy jó kutya. Ettől én rossz gazda vagyok, vagy a kutyának mindegy hogy milyen módon szereti a gazda, és hogy fejezi ki azt?
2011. szept. 9. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, egy kutyával pontosan úgy kell viselkedni ahogy Te teszed. Érzi a kutya hogy szereted, nem kell gügyögni meg puszilgatni. Sokkal többet ér egy kutyusnak hogy ha rendszeresen foglalkozol vele, mint ha napi egyszer odamész hozzá hogy "jaj de aranyos vagy gyere ide megzabállak stb." és onnantól kezdve felé se nézel. Hidd el, jó gazdája vagy a kutyádnak.
2011. szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 compactegon ***** válasza:
pontosan úgy van, ahogy az előző válaszoló leírta. agyon én sem szeretgetem, de sokszor muszáj megdögönyöznöm a busa fejét :)
2011. szept. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Ők a rossz gazdák, mert emberként szeretnek egy kutyát, ami pontosan ugyanannyira nem veszi figyelembe a kutya igényét, mint ha egy emberrel próbálnának úgy jófejek lenni, hogy szigorú hierarchiába sorolják, vagy épp adnának a kajájukból és a nonplusszultra jófejség az lenne, ha elvinnék sétálni. :)


Az állatokat nem úgy kell szeretni, mint az embereket.

2011. szept. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te vagy a normális felfogású gazda.A kutya nem ember.Ezt sokan elfelejtik.A kutya az egy ragadozó állat és nincs szüksége erre a majmolásra mint ahogy sokan csinálják.
2011. szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De az sem rossz gazda, aki megpuszilgatja, megszeretgeti a kutyáját. Nem ez a jó vagy rossz gazda ismérve, mindenki máshogy csinálja, attól még lehetek nagyon jó gazdája a kutyámnak, hogy agyonpuszilgatnám egész nap!
2011. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólónak van igaza, sőt minden kutyával fajtánként más bánásmód a "tökéletes" teljes összhangot kell teremteni a a gazda stílusa a kutya faji habitusa és egyéni jellemzői között...

5 éve tréningezek kutyákat, az kutyák hozott, " már beivódott" és tanult viselődési formáit vizsgálom, etológiai szempontok figyelembe vételével (neten vannak már fent cikkek) és van 3 kutyám.... az egyikkel én is úgy bánok mint te a másikat viszont babusgat mint egy kosmajmot :) mert mások az igényeik, a harmadik a saját ura, de ettől függetlenül mind szófogadó kiegyensúlyozott nyugodt (ahogy kell) kutya....ez olyan hogy van akinél a jutalom falat válik be és van akinél meg a labda, és van hogy csak egy simi is elég...

2011. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó magam nagyon sokat tanultam A csodálatos kutyadokitól.

Lehet a kutyát szeretgetni, de csak akkor amikor megadó állapotban van, tehát fej kicsit alacsonyan, fülek hátra vannak csapva, és nyugodt a lelkiállapota. Nekik is hiányzik a fizikai kontaktus, de valóban nem szabad velük emberként bánni. A kutya érzi hogy szeretik még akkor is ha rá sem nézel. Úgyhogy jól csinálod!

Szerintem az sem normális dolog ha valaki a gyerekével bánik úgy, hiába ember.

2011. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!