Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, nagyon elbizonytalan...

Segítség, nagyon elbizonytalanodtam (? )

Figyelt kérdés

Jövő hétre vagyunk programálva ivartalaításra, de nagyon elkezdtem aggódni, még rémálmaim is vannak, ahogy ott fekszik elaltatva:( Már arra is gondoltam, hogy lemondom a műtétet és majd vigyázok rá nagyon amikor tüzel.

Biztos nem lehet baja tőle?

Biztos nem változik meg?

Biztos jó ötlet ez?


2010. okt. 2. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja, ne aggódj. Nem csak a vemhesség elkerülése miatt fontos az ivartalanítás, hanem számos betegséget el lehet kerülni vele (pl,: petefészekciszta, méhgyulladás stb..). Az én kutyám 14 évesen kapott méhgyulladást, mivel sajnos nem volt ivartalanítva, meg kellett műteni. Túlélte, meggyógyult, de nagy tortúrától kíméltük volna meg a korábbi ivartalanítással.
2010. okt. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ő még csak 5 hónapos, olyan picike, úgy sajnálom:(
2010. okt. 2. 17:24
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ivartalanítva van és semmi baja nincs és nem is volt bár amikor hazahoztuk még kábult volt de ilyenkor se kell aggódni másnapra jobban lett!:)
2010. okt. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%
5 hónaposan még nagyon kicsi!Legalább 8 hónapos koráig várj vele!
2010. okt. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azt mondták első tüzelés előtt a legjobb. Na most mégjobban elbizonytalanodtam:(
2010. okt. 2. 17:31
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja sem lesz, ez manapság már egy rutinműtét. Hidd el, én is így ki voltam az altatás miatt, de gyorsabban meg van az egész, mint gondolnád.

Teljesen feleslegesen aggódsz.

2010. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj nyugi.:)

Jól mondták, az első tüzelés előtt szokták ajánlani az ivartalanítást, és kutya baja sem lesz tőle.

Sőt...

Nincs méhgyulladás,nincs emlődaganat, nincsenek szerelmes kanok a kerítés előtt, nincs egy hisztis szukád, akinek minden baja van, mikor tüzel, és nincs becsúszott alom.


Nekem ivaros a szukám (még).

Nem mondhatom neki, hogy na most azért nem jöhetsz be a házba mert vérzel. Így folyamatos a takarítás utána, tiszta idióta lesz, semmi se jó neki, nyűgös, ráadásul hajlamos az álvemhességre, amit megint nem kívánok senkinek.


Úgyhogy ezzel csak jól fogtok járni mindannyian. Semmi baja nem lesz tőle. Az altatásnak mindig van egy minimális kockázata, de az egy ilyen fiatal és egészséges szukánál egyáltalán nem mérvadó.

2010. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámat is 5 hónaposan ivartalanították,semmi baja nem lett.Most egyébként 2,5 éves.

Műtét utáni nap már hisztizett,hogy játszana a többiekkel és nem értette,miért nem lehet.

Ne mondd le,jót teszel a kutyádnak.

2010. okt. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

17:30-as: Te nem nézed az Ebugattát?? :D

Kérdező: nézd meg és nyugodj meg! :)

[link]

2010. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Mindenképpen csináltasd meg neki az ivartalanítást, mert az én kutyusum ezért halt meg:S :( ..teganp. :,( Így kapott el egy fertőzést és megtámadta a veséjét és nem lehetett rajta segíteni:S:((((( Én a te helyedben megcsináltatnám! szia
2010. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!