Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullterrier,10 hetes, ha...

Bullterrier,10 hetes, ha kölyök korában harap nagy korban mi lesz? :/

Figyelt kérdés
Hiába szólok rá,koppintok az orrára,tehetek bármit ugyan úgy csinálja..Játszik az ember lábával ami elég fájdalmas tud lenni,vagy épp a kezeket harapdálja. Sok kérdést olvastam itt erről,de még nem találtam olyan választ aminek hasznát vehetném:S
2011. jún. 25. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Kiálts fel hogy au, állj fel és hagyd ott mikor megharap, vagy próbálkozik. Dominancia jele amúgy, csak eleinte mindenki "játéknak" tekinti amíg fájni nem kezd a harapás :/
2011. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugi errőll le fog szokni pár hónapon belül. Az én staffordom is nagyokat harapott kissebb korában de már leszokott róla és még csak 6 hónapos. Meg fogja tanulni egy idő után, hogy mit szabad és mit nem.
2011. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Kölyökkutya, vagy leszokik róla, vagy nem...[kinövi majd talán..!]
2011. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Remélem igazatok van,a 'vagy leszokik vagy nem' kicsit kevés szerintem.
2011. jún. 25. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ennyire tájékozott vagy egy bullterrier megvétele után? Gratulálok.

Ha harapdálja a kezedet húzd el onnan, ha a lábadat akkor lábbal told odébb.. vagy szólj rá, hogy nem(ezzel is tanítva neki, hogy erre a parancsszóra azonnal abba kell hagynia mindent amit csináld) és nyomd le a földre az egész testét amíg meg nem békél a helyzettel. Van, amelyik kutyánál az is beválik, ha a "bántalmazott" :) személy visít, vagy vinnyogó hangon beszél a kutyához és úgy koppint a fejére.

Vagy kinövi, vagy nem. De ha téged zavar, hogy rágcsál benneteket, érvényesítsd akaratodat, és ne engedd neki.

2011. jún. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az orrára ne koppints mert bevérezhet éselveszti a szaglását! Próbáld meg a kezedről, lábadról vagy amidet harapja lehúzni a fejét és határozottan rászólni, hogy "NEM!". A hangoddal legyél határozott!
2011. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minden bullterrierkölyök ezt csinálja.

Mi úgy oldottuk meg a dolgot,hogy harapáskor rögtön kiabáltunk,mintha fájna,és utána egy jó ideig totálisan magára hagytuk a kutyát,nem figyeltünk rá.Mikor odajött,elfordultunk tőle.

Egy idő után rájött,ha bunkó,vége a játéknak és a kis falkánkból is kizárjuk.

2011. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig rengeteg a megfelelő tanács ilyen esetekre. Inkább az a baj, Te próbáltad 1x, 2x, netán 3x valamelyiket ,és ,mivel nem működött azonnal, már elkönyvelted, hogy nem jó az a módszer. Nem egyszeri alkalommal kell a kutyát bármire megtanítani. Kölyök ráadásul még lassabban veszi a dolgokat, mert próbálkozik.

Én csak azt nem értem, tengert lehet rekeszteni a hasonlatos kérdésekkel. Veszik a kutyát, az meg harap, mint minden kölyökkutya, mérettől függetlenül, a gazdák meg pánikolnak, hogy harap....mi lesz így belőle nagy korára....

A kölyök az alomban a testvéreivel játszik. A fogaival, a szájával. Mikor gazdához kerül, akkor a gazdával játszana, ahogy idáig tette. A gazda dolga rávezetni a kiskutyát, milyen módon játszhat ő egy emberrel. De ez nem fog menni sem 1 nap, sem egy hét alatt.

2011. jún. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!