Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszed azt, hogy jól...

Miért hiszed azt, hogy jól nevelt a kutyád?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekel, hogy ki miből vonja le azt a következtetést, hogy az ő kutyája aztán a világ legjobban nevelt ebe?

Pl. - szomszéd kutyáját megöli mert ugye védi a házat

- vicsorog a kutyafuttatón a többi kutyára de azért beviszi,

- imádja a gyerekeket és nem bántja az embereket póráz nélkül csalingál a kutya, de nekiugrik egy békésen játszadozó másik ebnek... és még sorolhatnám.


Miért hiszik egyesek azt,hogy megnevelték a kutyájukat, holott csak egy bizonyos környezetben ismeri, ha kiviszi a nagyvilágba akkor érik a meglepetések?


Miért NEM FIGYELTEK VALÓBAN a kutyátokra, miért nem veszitek a fáradtságot,hogy megismerjétek Őket? Miért csak az számít,hogy milyen fajta, mekkora, hogy lehet vele villogni? (Akinek nem inge..)


2011. jún. 27. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező, sokan úgy tekintenek a kutyájukra, úgy villognak vele, mintha valami menő verdájuk lenne
2011. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Rám ez nem igaz,de azért írok. Az én kutyusom nem a legneveltebb kutya a világon,sőt. Menhelyről hoztuk,kistestű keverék és bántották,szüksége volt a szeretetre és kicsit el lett kényeztetve ez okból kifolyólag. :P Nagyon makacs lett,de SOHA nem bánt senkit és semmilyen állatot,jó mondjuk ha bejön egy magyar vizsla az udvarunkra akkor úgy ugat mint egy véreb és kikergeti,de nem bántja. Ha hívjuk visszajön. Viszont tanítani már szinte lehetetlen,annyira kis makacs,csak azt csinálja amit szeret. Volt egy németjuhászunk na őt jól megneveltük,de nem gondolom,hogy az ilyen eleve nyugis kutyákat vérebekké kellene nevelni...(a keverék kiskutyusomra gondolok)
2011. jún. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit akarok,hogy a környéken sokan sétáltatnak nagy testű kutyákat póráz nélkül.. Egyszer nagypapám a házunk előtt kertészkedett és minden ok nélkül ráugrott egy kaukázusi juhászkutya(gazdája is ott volt) persze a gazdája le se tojta pedig a kutya nem játékból ugrott rá. A németjuhászunk pedig megakarta védeni a nagypapámat ezért verekedett a kutyával. Egyébként még baromi sok ember póráz nélkül sétáltatja a ,,baromira jól megnevelt" kutyáját és aztán csodálkozik,hogyha nekiugrik mindenkinek és mindennek. Felnőtt létükre nagyon felelőtlen emberek és ezt én 13 évesen mondom.
2011. jún. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van kérdező!

Egyes emberek csak tárgynak tekintik a kutyájukat.

2011. jún. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 skarma ***** válasza:

Én nagyon jól tudom hogy a kiskutyám neveletlen :D Pedig nagyon sokat vesződtem vele, mégsem javult meg. De én elfogadom így, mert nem azért van, hogy villogjak vele, hanem hogy társam legyen és erre tökéletesen alkalmas. Lehet, hogy másokat bánt, épp ezért nem viszem ki a kertből (ha bárki állatkínzással vádolna, annak közlöm hogy félhektáros kertünk van erdővel, kis tóval és a kutyámnak van társasága), és így csak én tudom, milyen bújós és hűséges és úgy néz rám, mintha isten lennék.

Nem érdekel ki mit gondol róla, ő a szívem csücske :)

2011. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én személy szerint tisztába vagyok vele, hogy elrontottam a kutyáim nevelését. Nem kutyaként bántam velük, hanem inkább emberként. De keményen dolgozok a hibáinkon. Bár könnyebb elrontani a nevelésüket, mint utána helyre hozni. Főleg, hogy sokan be sem látják, hogy neveletlen kutyájuk van, ami a fejükre nőtt. Bár amiket említettél, azokat nem csinálják. Nem dominánsak és agresszívek sem emberrel, sem másik kutyával, sem az utcán sem a területükön belül.
2011. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ebben a kérdésben csak az a bibi, hogy akinek a felsorolt hibái vannak a kutyájánál, az egyáltalán nem azt gondolja, hogy neveletlen a kutyája, hanem teljesen meg van elégedve vele. Mert az ilyen gazdának az a természetes, hogy úgy viselkedik a kutyája.
2011. jún. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10:00 Igazad van. Én azon is szoktam háborogni, ha kistestű kutyát sétáltatnak póráz nélkül. Múltkor egy bolognese jött nekünk, elkapta a kutyám lábát és elkezdte cincálni, elkezdett vérezni a lába. A gazdája meg csak állt és nézte. Mi van, ha az én kutyámon nincs szájkosár és nem ilyen, hogy ameddig lehet kihátrál egy marakodásból. Nálunk úgy van meghatározva önkormányzati rendeletbe, hogy kutyát utcára csak pórázon és szájkosárban lehet kivinni, ennek ellenére én még egy gazdát sem láttam, aki így sétáltatni, de ha én egyszer szájkosár nélkül lépnék ki az utcára a kutyámmal biztos, hogy megbüntetnének.
2011. jún. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Életkép. Bp. Kutyafuttató:

10-15 kutya gazdival. Utóbbiak csoportokba verődve beszélgetnek, előbbiek játszanak, ugrának, egyik épp a dolgát végzi a futató közepén. 4db szemetesből folyik ki a belevaló környékük szintén szemetes. Én: kutyimmal odamegyünk a kerítéshez: hangos köszönés ...semmi:) szagolgatás ismerkedés, egyik ifjonc begerjedve rohan az én csöndesen szemlélődő kutyámhoz...semmi) mi diszkréten odébb állunk. Másik oldalon egy szép "darab" KÁJ csöndesen poroszkál a gáton. Gazdi úgy 200 m!! előrébb sétál. (biztos nem bánt?!) Mi kutyával lent a réten játszunk háttal az eseményeknek egyszercsak otterem a KÁJ. Vér meghűl, kutyám megadja magát KÁJ szagol, aztán arréb áll. Gazdi talán már otthon. Izzadságpatakok a hátamon. Szerencsénk volt.......

2011. jún. 27. 10:34
 10/14 anonim ***** válasza:

10:17! Lényegtelen mekkora a telek, a kutya be van zárva egy bizonyos területre, ez frusztráló lehet számára. A kutyáknak szüksége van arra, hogy sétáljanak, kapcsolatuk legyen a külvilággal. Egy lelkileg sérült ebet nem simogatással, te általad kényeztetésnek nevezett mindent megengedéssel lehet helyrehozni. Ki kell alakítani egy egészséges kapcsolatot. A gazdájának kell a falkavezérnek lenni, akiben a kutya meggbízhat minden körülmény között. Ismerd meg a kutyád igényeit, ők nem négylábú szőrös emberek!!!


Engem is kiborít, amikor póráz nélkül látok egy "jól nevelt" kutyát. (Nyilván nem az erdőben..) Egyrészt közterületen kutyát póráz nélkül sétáltatni tilos. Miért akkora fáradtság az elvileg láb mellett sétáló kutyára rárakni egy nyakörvet és fogni a pórázát? Másrészt, városban lehetnek a kutyák számára olyan ismeretlen zajok, állatok amik elterelhetik a kutyák figyelmit, kifutnak az autók közé, vagy világgá rohan. (Habár ennek az esélye egy jó kutya-gazda kapcsolat esetén jelentősen csökken.) Harmadrész: Ha a gazdája biztosan tudja, hogy az ő kutyája nem tud viselkedni más kutyák társaságában, nem az lenne az alap, hogy ha mégis póráz nélkül sétáltatja, de legalább ha meglát egy másik kutyát, a biztonság kedvéért visszahívja?

De ezt ragozhatnánk, mint ugyanúgy a kutyagumi felszedését. Ha most kinéznék az ablakon biztosan látnék a házunk előtt egy jó nagy adagot..

2011. jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!