Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsokat kérnék? Bővebben lent

Tanácsokat kérnék? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves keverék kutyánk (dobi-németjuhász,vagy kopó-németjuhász,ezt nem tudjuk eldönteni)

Elég kajla,de kezd normális lenni :)

Tegnap elvittük sétálni egy nagy füves területre,és mivel nem volt a közelben kutya,ezért elengedtük(most elöször,eddig nem mertük,féltünk,hogy elszökik,de gondoltuk 4 hónapja nálunk van,csak visszajön)

Minden rendben is ment,ha szóltunk neki visszajött,megdícsértem,mígnem kiszúrt a távolban egy szintén nagytestű kutyát,aki egy apukával meg az 5év körüli fiával volt ott.Na hát ahogy megindult hiába szóltam,hívtam semmi...Csak futott oda.Szerencsére nem volt bunyó,mert amúgy azt vettem észre rajta,hogy eléggé barátságos,békés kutya,de ha a másik rámordul,akár nevelő szándékkal,akkor ő is vadabb lesz.Kisgyerek megijedt tőle és elkezdett előle visítva futni,na kutyámnak se kellett több futott utána(persze nem agresszívan,játékosan,csóvált közben).Csak attól féltem,hogy szalad előtte és megfogja a kezét,lábát,mert velem a kerteb ezt csinálta,nem harapott,de megfogott,mint valami vadászkutya...Ez szerencsére nem fordult elő.Szeretném neki megtanítani,hogy minden esetben jöjjön vissza ha hívom.Kutyaiskolát ne tanácsoljátok,arra nincs pénzem.előre is köszi a segítséget...és bocsi,hogy hosszú lett :)


2011. jún. 27. 12:12
 1/6 nory0722 ***** válasza:

Először is kertben tanítsd meg a behívást. Tegyél rá egy póráz hosszabbító madzagot,ami kb 10 méteres. Ha eléri a 10m-es távot és elindul szaglászni,hívd magadhoz. Ha nem megy,kicsit ránts a pórázon. Ha ezt már úgy megcsinálja,hogy nem kell a pórázon rántanod,akkor vidd ki és ott ugyanígy madzaggal csináld meg vele. Ha már ott is szépen visszajön,akkor jöhetnek a kihívások: kérd meg egy ismerősödet,hogy vigyen oda egy másik kutyát váratlanul,biciklizzen el mellettetek,vagy csak fusson. Amint a kutyád hegyezi a fülét,azonnal szólj rá,hogy jöjjön vissza(persze eleinte pórázzal-10m),mert ha már fut,nem fog visszajönni,akkor már 'kikapcsol'. Ha ezt szépen megcsinálja,nem kell szintén már rántani a pórázon,akkor mehettek póráz nélkül.


Sok-sok türelem,kevés szidás,dicséret,játék vagy jutalomfalat. Még javaslom,vigyél magaddal mindig egy fél literes flakont,benne apró kavicsokkal(nem kell sok,csak vagy 2-3 cm magasan). Én ezt használom,ha későn veszem észre,hogy a beagle-m szagot fogott és átkapcsolt vadász üzemmódba. Nem kockáztatok,így ez mindig nálam van. Nem a kutyát célzom,elég mellé dobni,hogy kizökkenjen.

2011. jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat,megfogadom,kipróbáljuk az tuti...:)

Jó lenne,ha a kelekótyasága még egy kicsit enyhülne,de még fiatal és be kell hoznunk azt a 8 hónapot,amíg ki tudja hol kóborolt...Mégegyszer köszi :)

2011. jún. 27. 12:56
 3/6 nory0722 ***** válasza:
Szívesen:) Figy, a mi 12 kg-os 1,5 éves szukánk még mindig pörög,mindent szétrág,nagyon szeleburdi. lassan egy éve van velünk,előtte fél évig kóborolt,tehát tudom,miről beszélsz:) Van mellette egy beagle-m,aki nagyon mozgékony,de néha még ő sem bírja a szuka pörgését:) Pedig ivartalanítva is van:)
2011. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor átérzed a helyzetet.A mi kis lükénk kan és kb 23 kg,nagyon sovány szegény,mert volt egy súlyos gyomorfertőzése(hányás,hasmenés,de átvészeltük,most már csak hízni kell)De így is akkora erő van benne,eszméletlen...nem figyelek oda simán elránt. :)
2011. jún. 27. 13:03
 5/6 nory0722 ***** válasza:
:) A miénk sovány alkat amúgy is,de szerintem közre játszik a fél éves koplalása is,mivel a 2bátyja már szép kövér(őket pár házzal arrébb adtuk örökbe külön helyre),és ő volt a legsoványabb,nagyon elnyomták. Hiába próbáltam rizst hússal,már dog chow-val etetem őket 8hónapja,de úgy tűnik,nem fog már hízni. A doki azt mondta,nincs baja,csak késik a fejlődésben, 14-15 hónaposan kezdett el tüzelni is... Örülök,hogy vannak még rendes,állatszerető emberek,akik szintén fogadnak be utcáról kutyust:) Sok sikert,majd írd meg,hogy ment!
2011. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindig nagyon szerettem a kutyakat. Anyuéknal is vol 1befogadott tacsi-labrador keverékünk. Paroméknal amikor megismertem (3éve)2 vizsi volt,sajnos ök mar az örök vadaszmezökre tavoztak :-(. Most van egy 10éves labradorunk,meg befogadtuk mellé ezt a kis lükét :-D. Meg cicak vannak még paran :-)(szeretjük az allatokat)

Bocsi az ékezetek miatt,telefonrol irok:-)

Megirom majd hogy haladunk a blökivel...szép napot

2011. jún. 27. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!