Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak ennyien lebeszél...

Miért akarnak ennyien lebeszélni a Basset houndról?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kutyás ismerősöm azt mondja,hogy a Bassetek betegesek, buták, makacsak, alig lehet őket nevelni.. szinte semmilyen trükkre nem taníthatóak meg, és biztos nem bírnék egy ilyen fajtával..

Mostmár teljesen elvagyok bizonytalanodva..

igazuk van ennek a sok ismerősnek?

:S

Köszönöm:)

16/L


2011. jún. 27. 12:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Igazuk van.
2011. jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 nory0722 ***** válasza:
100%

Ha szereted,vegyél egyet! Lusta,makacs,és hajlamos egy-két betegségre. Ez a hátránya. Nekem beagle-m van: nagyon makacs,mozgékony,eleven,szökik,ha nincs rendesen lemozgatva. Én ezt tudtam,mikor megvettem,de mivel pont ezért tetszett,így nem érdekelt,ki mit mond. Az tetszik benne,hogy örök kölyök marad, hihetetlenül jó a szaglása, nagyon izgő-mozgó, nagyon okos és hamar feltalálja magát. Vérbeli vadászkopó,és én pont a kihívásokat szeretem:) Eleinte voltak gondok,ma már lassan 4éves,nem szökik,nem makacskodik(már tudja,ki a főnök,de néha még bepróbálkozik),minden parancsomra reagál,tökéletes házikedvenc és a legjobb barátom.


Szóval ha tetszik a fajta, és szereted a kihívásokat( a basset is egy kihívás:) ) akkor keress fel egy jó tenyésztőt,kérj garanciát,hogy nincs betegsége a kutyusnak,és nem lesz vele gond.

2011. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem hiszem hogy 16 évesen pont velük kéne kezdeni .. :) Bár az nem igaz hogy buták ...
2011. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
ja meg sokan azt hiszik hogy lomha virslik. végülis úgy néznek ki viszont ha beindulnak nagyon nagy erővel futnak erős kutyák, simán elhúz ha akar, és tud futni. meg ahogy hallottam egy csomót kell neki a fülével foglalkozni tisztogatni meg ilyenek. elég ugatósak is. nehezen nevelhetők még azt hallottam.
2011. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
meg megvan neki is gondolom mint az összes ilyen alakú kutyánál, lépcsőzni nem tud, egy idő után tönkremennek az izületei, gerincgondok... :-S
2011. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 nory0722 ***** válasza:

A fajta jellemzői


A basset hound egy régi, a XV. Századból Franciaországból származó, kitűnő szaglással rendelkező vadászkutya. Eredetét mindig szem előtt kell tartanunk, mivel ez a mai napig meghatározza a basset jellemét. Falkakutya. Gazdáit falkatársként kezeli, és teljesen természetes számára hogy megpróbál egyre feljebb jutni a rangsorban, abban a reményben hogy egyszer ő lesz a falkavezér. Ez a legkülönfélébb dolgokban nyilvánulhat meg és tulajdonképpen az ebből a törekvésből fakadó engedetlenség teszi őket annyira ellenállhatatlanná. A makacsság és a „vezér” pozíciójára való törekvés különösen a kanokra érvényes, ezért nagyon kell ügyelni már kölyökkorban a következetes nevelésre. Ne essünk egy szomorú basset szempár befolyása alá, mert a későbbiekben nagyon nehéz dolgunk lesz! Másrészt viszont a basset hound nagyon érzékeny fajta, ezért tartózkodjunk bármilyen agresszivitástól a nevelés során.


A basset általában nagyon jól érzi magát a kertben, különösen ha „ falkatársai” között lehet, legyen az állat vagy ember. Mindig tartsuk szem előtt, hogy Ő alapvetően egy vadászkutya, és mint ilyen, számára a lakásba való egész napos bezártság elképzelhetetlen fogalom. Ennek ellenére minden kutya elvárja, hogy naponta foglalkozzék vele a gazdi. Ez különösen igaz az „egyedül” élő bassetekre, mivel itt a falkát a család testesíti meg. Szívesen veszi bármilyen fajtájú kutya társaságát, de elemében igazából más bassetek között érzi magát.


Fülek


Állapotukat hetente ellenőrizzük, a felesleges fülzsírt távolítsuk el egy (esetleg kamillateába itatott) vatta segítségével. Használhatunk speciális fültisztító folyadékokat is, melyekkel - szintén vatta segítségével – kitisztíthatjuk a fület. Vigyázzunk, ne alkalmazzuk őket túl gyakran mivel így sérülhet a fül saját védekező rendszere, és hajlamossá válik a fertőzésekre. Mindig csak a külső hallójáratot tisztítsuk, ne nyúljunk a fülbe! Amennyiben erős, kellemetlen szagú váladékozást tapasztalunk, haladéktalanul forduljunk állatorvoshoz.

2011. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 nory0722 ***** válasza:
Szerintem a heti egyszeri fülápolást nagyon is ki lehet bírni. Szőrét szintén hetente egyszer-kétszer kell kefélni,az is kb 5 percig tart.
2011. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Olyanokat kérdezz, akik értenek is a basset-hez!

Itt szívesen válaszolnak a kérdéseidre. Az ő véleményükre már alapozhatsz:


[link]


Szerintem nagyon aranyos kutya, szép is, és van aki pont azért kedveli, mert nem hiperaktív.

2011. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Gondolom az ismerőseid nem ismerik alaposan ezt a kutyafajtát. Nem buták, de nagyon önállóak és makacsok. De ha határozott és következetes vagy, sok mindent kihozhatsz egy basset houndból. :)

http://www.youtube.com/watch?v=V07k9vIEraY (csak hogy lásd, tanítható, bár tény hogy nem a legjobb :)

2011. jún. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy offolok:

Egyszer láttam egy bassetet agilityzni, és a bíró(!) tolta át a kutya fenekét a rámpán, vagy mi a fenén (nem értek hozzá), mert elfogyott a lendülete.

Csúcs kutyák!

2011. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!