Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egy fajtára valakit...

Miért kell egy fajtára valakit rábeszélni vagy lebeszélni?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy ha valaki egy adott fajta tulajdonságai iránt érdeklődik, miért kell olyanokat írni/mondani, hogy én a helyedben olyat nem vennék, meg idegbeteg, meg a másik jobb, meg ajánlok neked egy jobb fajtát... komolyan gondolják, hogy az egyik fajta jobb, mint a másik? Mert szerintem nem. Minden fajta más természetű, életritmusú gazdihoz illik, de hogy egy border jobb, mint egy bulldog, vagy egy spániel rosszabb, mint egy németjuhász, ez szerintem hülyeség. Mindenki olvasson utána az adott fajta tulajdonságainak, és az alapján válasszon, de ne aszerint, egy egyesek melyik kutyát tartják jobbnak, vagy intelligensebbnek a másiknál... mit gondoltok erről?
2010. márc. 8. 11:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
mert rasszisták vagyunk...mind:)
2010. márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az oldalon válaszolók egy része nem gondolja át reálisan a kérdéseket és csak azt írja ami neki van, mait ő szeret. Pl. vki kistestű, rövidszőrű kutyát keresett és beírták a németjuhászt mert neki az van...

DE én néha ezért szoktam írni mert van 1-2 fajta amivel szörnyen rosszul fognak járni egyes emberek, mert az írásából kiderül h nem fogja tudni nevelni, nem passzol az elképzelt igényeihez vagy nagyon gyakori a fajtára vmi betegség...aki pedig itt kérdez az nem biztos hogy tudja, nem hiába kérdezett.

2010. márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
na igen, van olyan, hogy valakihez nem PASSZOL az a fajta, de attól még a fajta nem rossz, csak ahhoz a gazdához pont nem illik, (de egy másikhoz meg igen) nem?
2010. márc. 8. 12:02
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem aki igazán szereti az állatokat, annak nincs rossz, vagy jó kutya. Nekem jelenleg egy spánielem és egy havanese kiskutyám van, imádom őket. De volt már nagyobb testü keverék kutyám,ő is családtag volt. Egy ismerősöm pitbull-ját is nagyon birtam. Teljesen más természetü kutyák, mindegyikben meg van amit szeretni lehet.
2010. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

A gyakorlati tapasztalatot nem pótolja sem a felületes, sem az elfogult fajtaleírás (szerző, aki 100 fajtáról ír, v. szerző, aki egy fajtáról, a tulajdonosi elfogultsággal). Lebeszélni a tartásról kell mindenkit az összes létező kellemetlenség, kiadás, stb. említésével, akkor nem hiszi azt, hogy csak enni meg inni kér egy állat.

A 'legbutább' fajta intelligenciája is többszöröse annak, mint amit átlag pista/gizella, újdonsült kutyatartó valaha is igénybe kíván venni.

2010. márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki azt a fajtát ajánlja, amilyen neki is van. Az idegroncsi állapotra utalások a szaporítóktól származó kutyákra vonatkoznak. Jó tenyésztőnél nincsen rossz idegállapotú kutya. Ugyanakkor még a legjobb tenyésztőnél is előfordulhat beteg kutyus, vagy hibás kutyus. Ezekkel jó tisztában lenni. Utána kell járni, hogy az adott fajta milyen örökletes betegségekre hajlamos, valamint, hogy mik a hibák az adott fajtánál. Mielőtt komolyabban kutyáztam volna, szégyen-nem szégyen, egy kutyás ismerősömmel mentünk el megvenni az első kutyámat. Hiába a könyvek, a szakirodalom. Mindent látni kell ahhoz élőben, hogy az ember igazából tájékozódott legyen.

Több éve foglalkozom kutyákkal, kitartóan egy fajta mellett (óriás schnauzer), de soha sem mondanám azt senkinek, hogy ez a kutyafajta a tökéletes számára. Ezt döntse el ő!!! Ha következetesen neveli ( esetleg eljár vele kutyasuliba is), ha a kutyus megkapja a szükséges oltásokat, féreghajtót és jó helyről veszi meg, biztos, hogy nem fog a fajtában a tulajdonos csalódni. Bátyámék amstaffal foglalkoznak. Soha az életben nem volt még velük probléma, mert jól lettek nevelve,szocializálva, napi szinten foglalkozva van velük. Pedig két kisgyermekük van, akik olykor a kutyák szájában, fülében nyúlkálnak és azok elheveredve csak alszanak.

Nevelés kérdése minden!!! A gazda nevelje magához a kutyát!!! Ne pedig a kutya igazítsa magához a gazdát!!!

Ez olykor egy kölyök esetében nehéz feladat, de meg kell állni, húzni egy vonalat, ahol a kutya már nem mehet tovább. Ha a gazdi (és a család többi tagja is betartja ezt), a kutyust nagyon szépen meg lehet tanítani a szép viselkedésre és a jövőben sem lesz vele probléma.

2010. márc. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én nem szoktam senkit semmire rábeszélni. de ha meglátom, hogy "jó kutya lenne nekem a Kuvasz?"

aztán leírja a kifejtésben, hogy három kisgyerek mellé kéne... akkor megmondom neki, hogy goldent vegyen, vagy labradort. pedig nekem se goldenem, se labradorom nincs, hanem collie-m van... ennyit erről.

2010. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

én pedig minden egyes kérdésre ami azt kérdezi hogy jó-e a gyerek mellé a labrador, leírom, hogy egy 35-40 kilos kutya ugy tapossa bele a földbe a 2 éves gyereket mint a lánctalpas ...

az a baj hogy ezen az oldalon a legtöbb ember csak picit több, mint felületes ismeretekkel rendekezik ... valahogy az egésznek "vak vezet világtalant" szaga van

2010. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
két labrador mellett nőttem fel... -.-
2010. márc. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mármint nem a mieink voltak, hanem a szomszédéi. tehát szó szerint mellettük. mikor még kicsi voltam, sokszor voltunk náluk játszani. inkább te nem rendelkezel ismeretekkel, csak rossz tapasztalatokkal.
2010. márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!