Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz vagy kaukázusi? Melyike...

Kuvasz vagy kaukázusi? Melyiket választanád?

Figyelt kérdés
Indokold meg.
2011. jún. 27. 15:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kuvasz:

- mert magyar.


Egyébként a legtöbb dologban hasonlítanak:

- temperamentumos pásztorkutya mind a kettő,

- kau átlagban kissé nagyobb (kb. 5 centi marmagasság és 5-15kg), ennek köszönhetően a kuvasz gyorsabb, a kau viszont fizikailag erősebb,

- mind a kettő egygazdás, gyerek mellé nem igazán való,

- felnőtt (3 év feletti korukban még jobban oda kell figyelni, kemény gazdát igényelnek.

2011. jún. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik sem tetszik különösebben, aranyosak de nekem túl nagyok, és túl nagy a loboncuk :D De talán a kuvaszt választanám.

Bár ez a kicsi kaukázusi nagyon édes :)

2011. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mármint ő:

[link]

2011. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%

Kaukázusi!


Mert én nem szeretem a magyar kutyákat mint a Puli, Kuvasz meg ilyenek :)

És mert voltam már kutyakiállításon és elbűvöltek a Kaukázusi kiskutyusok :)


MERT:

Okosság, Szőrápolás, Mozgásigény, Méret és Testsúly szempontjából hasonlók, talán nincs is nagy különbség.


Kaukázusi:

Hadi kutya -> Őrző-védő -> Pásztorkutya

erős testalkatú szívós, bátor, ragaszkodó, engedelmes.


Kuvasz:

Őrző védő

Izmos, bátor, intelligens, barátságos, követi az utasításokat, jó területőrző, láncon tartva agresszívvá válhat.



De Kuvaszt élőben még azt hiszem nem láttam tehát Kaukázusi.

szeretem a nagy szőrös kutyákat!

és ha őrzésről van szó akkor már inkább nagy medve legyen :D

2011. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
A tökéletes kutyák lennének számomra ha sportolni is lehetne velük. Mindig is ilyen jellemű kutyára vágytam de sajnos a termetük nem igazán alkalmas sportkutyázásra. Szóval meg kell elégednem kevésbé egygazdás sportkutyákkal. :( Ha mégis választanom kéne akkor a kaukázusit választanám, mert nem szeretem ha egy fajta csak egyszínű, és főleg fehér. Nekem ez fontos. És szeretem azt is hogy vágva van (legalábbis volt) a fülük általában. De amúgy elég haosnló kutyák. És jók.
2011. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőhöz: a kaukázusi is láncon tartva agresszív lehet. Ott a példa az egyik szomszédnál.


Én egyébként kuvasz-párti vagyok.

2011. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
bocsi előző előttihez szántam
2011. jún. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
15:58 vagyok mi baj van a magyar kutyákkal? Legfeljebb a kinézetükkel vagy a jellemükkel lehet bajod, de annak meg nincs köze ahhoz hogy melyik országból származnak. Főleg úgy hogy nem ismered őket...
2011. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És egy 14 éves mellé ajánlanátok a kuvaszt? :) Nem első kutyám lesz, már van egy pulim és egy tacskóm, de kellene egy erős, telekörző kutya. (Apum akar venni. Volt nagyobb testű kutyám az boxer volt. És kölyök korában akarjuk elhozni.)
2011. jún. 27. 16:02
 10/16 anonim ***** válasza:

Hali

Kaukázusim még nem volt ,de kuvasz igen.

Nagyon jó védőkutya!Többször előfordult ,hogy amikor hívatlanul benyitott valaki megharapta ,de amikor kinyitva maradt a kapu a kutya lefeküdt az ajtó elé és nem ment ki az utcára mert tudta ,hogy az nem az ő területe.

Ezenfelűl 6-7-8 éves gyerekekkel nőtt fel akik eléggé komolyan nyaggatták szegényt ,de soha nem volt probléma belőle.

Az ételre nagyon vigyázott a többi állattal nagyon barátságos volt.

Sokszor előfordult ,hogy a macskák a hasán aludtak este:P


Iszonyatosan ragaszkodó és szófogadó állat,de elég sokat eszik. Kb ennyi amit tudnék írni róla.

2011. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!