Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya nem tud belegondolni...

Egy kutya nem tud belegondolni abba, hogy meg is halhat?

Figyelt kérdés

Mert mondta ismerősöm sok kutya, nem fél attól,(vadászkutyák, rendőrségi kutyák, mentőkutyák) hogy lelőhetik őket, egy vad megölheti őket, a bűnöző megölheti, ráomolhat egy romos ház.

Mert nekik meg sem fordul a fejükben, hogy ilyen megtörténhet, és meg is sérülhetnek, vagy meghallhatnak.

Komolyan nem képesek ilyenre gondolni?


2011. jún. 27. 21:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A kutyáknak nincsenek gondolataik. Bennük az ösztönök dolgoznak, illetve a tanulással elsajátított dolgok.

Az egyértelmű, hogy vannak érzéseik, tudnak kötődni más élőlényekhez, emberekhez, és ugyanígy meg is tudnak ijedni.

De bennük nincs jövőkép, nem gondolnak arra, hogy 10 év múlva megöregszenek, és meghalnak.

2011. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Egyrészt a halálfélelem minden állatban benne van, elvégre különben kiugrálni a nyuszi a róka elé...

Másrészt pl. vadászaton: a kutya tökéletesen bízik a gazdájában, mivel addig sem lőtte meg, aztán sem teszi. De ha egyszer valaki bántja, onnantól már tudja, hogy az is lehet, hogy újra bántani fogja.


Tehát bár absztrakt módon, este elalvás előtt nem tűnődik az elmúláson, a gyakorlatban tudja, mi veszélyes, mi nem.

2011. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 kattata ***** válasza:

Minden élőlénynek van halálfélelme, a kutyának is. Mivel szociábilis, falkás állat, így hajlamos az alárendelődésre, amikor nem, vagy alig mérlegeli a halált, mert falkatagként a falkáért feláldozható. Ezért áldozzák be magukat gondolkodás nélkül a munkakutyák a "falkavezérnek", a kiképzőnek.

Az ember is falkás állat, keleti civilizációkban, ahol az identitás nem emelkedik a sokaság fölé fontosságban, a mai napig áldozzák be magukat emberek (harakiri, öngyilkos merénylők, vonatkésés miatt öngyilkosságot elkövető vasútigazgatók).

2011. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

szia!


Nem a halálra gondolnak, de az életüket féltik. Hisz azért rejtőzködnek a zsákmányállatok is!


Az én kandúr macskám mindig szétnézett az úton, mielőtt átment, nem is ütötte el autó soha! De az lehet, hogy ráfékeztek! Ezért nem üti el a tapasztalt macskát az autó olyan könnyen, és ezért üti el a fiatal cicát! Mert az még nem tudja, hogy veszélyes!


Bizonyos szabályokat ösztönösen tudnak az állatok. Pl. nem esznek mérges gombát az erdőben stb.

2011. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem most különösen friss az élmény. 2 éves a kisfiam,most próbálgatja a határokat,és bizony abszolút nincs félelemérzete.Gondolom,a kutyák is így vannak. Biztosan beléjük vésődik egy idő után,hogy mitől kell félni,különben nem lenne kutya,aki fél az emberektől. De bennük ez nem úgy van,mint bennünk. Vannak alap ösztöneik,amik távoltartják őket az "ősi" veszélyektől, pl ilyen a tűz. A legtöbb kutya ösztönösen fél tőle, de ha te vagy a falkavezér,akkor olyannyira alárendeli magát neked,és annyira bízik benned,hogy átugorja a tüzes karikát. Szóval képes félni,de nem tudja felfogni úgy,mint mi. Szóval ha átszalad egy kamion előtt, és épp,hogy nem ütik el,akkor nem fog leülni a túloldalon,hogy basszus,meg is halhattam volna,de lehet,hogy legközelebb már félni fog a kamionoktól :)
2011. jún. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 kerdesesficko16 ***** válasza:
0%
nem mert egy primitív kutyuskád van
2011. jún. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egy kutya egy három éves gyerek gondolkodási szintjén van. Megtanul dolgokat, ha éppen arra, hogy a rúgásoktól ki kell térnie, mert az fáj, akkor megjegyzi.

Az én kutyám gyerek korában még a tűztől se félt. Simán belemászott volna a tűzbe nyársalás közben.

Hát elővettem egy öngyújtót, meggyújtottam. Ő meg akarta szagolni, és hát igen, megsütötte az orrát. Onnantól kezdve, már csak a tűz közelébe jött oda, és berögződött neki, hogy a tűz veszélyes.

2011. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 zsuzsabazsa ***** válasza:

Például egy lovat sem lehet belehajtani a szakadékba, megérzi és ágaskodik előtte.

A kutyára ugyanúgy vonatkoztatható.

Egyik kutyám mikor már a végét járta el akart bújni a kert végébe meghalni, de nem hagytam.

Talán szégyellte, hogy más is látni fogja az elmúlását.

2011. jún. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!