Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá, hogy ideadja...

Hogy vegyem rá, hogy ideadja a labdáját? :D

Figyelt kérdés
5 éves vizsla kutyám egész kicsi kora óta játszik egy labdával, rohangál vele, odahozza hozzám a labdát, hiába kérem, hogy adja ide, elfordítja a fejét, arrébb megy.. Van erre valami jó taktika? :D
2011. jún. 28. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy megtanítod az "ereszd" vezényszót neki, vagy kicseréled egy másik labdára.
2011. jún. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
adj neki cserébe jutalom falatot
2011. jún. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tarts elé jutalom falatot, azért tuti elereszti a labdát :D
2011. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagy játssz másik labdával :)
2011. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A juti falat jó ötlet. De a kutyák úgy tudom a sajtot is szeretik azzal is ráveheted hogy tegye már le a labdát! Vagy ha nem jön be állj oda elé és mond ezt: xy (a kutya neve) válassz, én vagy a labda! :D
2011. jún. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is vizslám volt. Tudni kell , hogy vadászkutya nem épp játszótárs. Kelenesetben a labda a zsákmány:) Tőlem a legjobb napszemcsimet vette el... Az orrát piszkáld valami illatossal vagy szagossal és fuss el vele. Nem fogja érdekelni más. :)
2011. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ezt (ahogy már vki írta), két labdával tanítottam meg.

Eldobtam az egyiket, amikor visszahozta, mutattam neki a másikat. AZ elején kicsit vacilált, meg rágcsálta a labdát, de aztán kiejtette, ilyenkor mondtam, hogy ereszd! Aztán eldobtam a másik labdát. Kb 3-4 nap kellett, utána már majdnem mindig magától tette le elém a lasztit, tudta, hogy ha elengedi újrakezdődik a móka. Aztán mint később kiderült az ereszd vezényszó máskor is jól jön, ma már a legfinomabb falatot is kiejti olyankor a szájából:)

2011. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!