Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális a kölyök vizslámnál?

Ez normális a kölyök vizslámnál?

Figyelt kérdés
10 hetes szuka vizsla , elég okos hallgat a nevére már tud 1 2 parancsot is de van mikor megőrül. Kimegyek hozzá hogy játszunk akarom simogatni a fejét és felnéz és harapni akarja de van mikor aranyos és hagyja meg minden meg olyankor ugrál rám ekkora hátat fordítok neki de akkor megkerül és megint ugrik de az a legrosszabb mikor azért ugrik fel hogy harapja a kezem meg hogy most rövidnadrágba járok elkapja a végét és huzza harapja hiába mondom neki szépen nem hagyja abba rákiabálok akkor se ütök az orrára akkor meg csak még jobban bevadul morog és még erősebben húzza, mit tudnák tenni?
2011. jún. 29. 11:35
 1/7 Catz ***** válasza:

Teljesen normális, mivel még kölyök...

Ha nagyot csípne, harapna, akkor kiálts/szisszen/jajdulj fel és hagyd ott, amíg meg nem nyugszik..


Amúgy, ha visszakeresel rengeteg (!!!) ilyen kérdés van.

Minden kölyök kutya így viselkedik. De pl a vizsla, az majd kb 1,5-2 éves korára lesz kicsit komolyabb.. Megfelelő neveléssel (kutyasuli nem árt) az egyik legengedelmesebb kutya válik belőle (fajtaismeret sem árt).

2011. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Catz ***** válasza:
Vagy még megfogod a tarkójánál és lenyomod, miközben morogsz rá..
2011. jún. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólóval :) Nekem is vizslám van (vasárnap jön még egy). Tényleg olyan egy-másfél éves kora felé komolyodott kicsit :) Hihetetlen okos, értelmes, nem volt kutyasuliban,de tényleg mindent tud és nagyon boldog :) most hat éves, és még mindig nagyon játékos,van egy macskája, most pedig nemsokára hozok neki játszótársnak még egy kis vizslát :) Nekem a kedvenc fajtám :)
2011. jún. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
upsz, szóval az elsővel értek egyet, bár a második válaszoló módszere sem rossz :)
2011. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hibridminirizs válasza:
egy vizsla erőteljes, izmos állat, erős vezetőre van szüksége. tanítsd meg neki, hogy te vagy a főnök, (a földre nyomásos módszerrel tudod a kutyát behódoltatni magadnak, a lényeg hogy addig nyomd a földhöz míg be nem húzza a fülét és nyüszíteni nem kezd, mozdulatlan.) mert egy kölyök kutyát jobban be tudod hódoltatni magadnak mint egy kifejlett 60kilós vizslát :)
2011. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké :) köszi szépen ezt kipróbálom :) Nagypapának volt vizslája :) Ő vadász volt és neki annyira okos meg aranyos volt :) ezért választottam én is
2011. jún. 29. 13:18
 7/7 anonim ***** válasza:

lehet velem van a gond, de én még nem találkoztam 60kilós vizslával :) pedig tényleg nagy kedvenc, szinte mindent tudok a fajtáról:)de hát mindig tanul az ember, viszont nem szeretném,ha az enyém 60kilós lenne, ott már problémák lennének...


vizsla standard, méret és súly:


Kanok: 58-64 cm

Szukák: 54-60 cm

Súly: Kanok: 24-30 kg

Szukák: 22-26 kg


szóval az ennél sokkal több vagy kevesebb, nem hiszem, hogy egészséges lenne....bár két kifejlett 30kg-os kan vizsla tényleg 60kg :D

2011. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!