Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha a kölyök kutya...

Normális, ha a kölyök kutya fél a nagytestű kutyáktól?

Figyelt kérdés
15 hetes német juhász. A kistestű kutyákkal barátkozik, de ha egy nagytestű kutyát meglát elbújik. Néha a bokor alá, néha a lábam mögé.
2010. júl. 5. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy fél. Majd idővel, ha sokat találkozik más kutyákkal, megtanulja a viselkedést és mindent.
2010. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, ezzel nincs semmi gond. Én hallottam már olyanról is hogy a nagyobb testű kutya félt a kisebbtől. :D
2010. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne aggódj, majd idővel kinövi. Biztos nehezebben szocializálódik. Az én shih-tzu-m 20 hónapos és 3 hónapos kora óta odavan a nagykutyákért. A szerelme egy boxer xD A mamámék pumi-uszkár keveréke 11 hónapos és talán most értük el azt a szintet h egyátalán meg meri őket szaglászni. Sűrűn jártunk ki kutyák közé vele, hagytuk h odajöjjenek a nagyobb kutyák, megszagolják, bökdössék, csipkedjék persze csak játékból.

Ne ijedj meg ha felnyüszít, nem a fájdalomtól lesz hanem csak az ijedtségtől. Azt viszont ne hagyd h állandóan mögéd bújjon mert sosem fog messzebbre merészkedni. Idő kérése az egész!

Sok sikert!

2010. júl. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak vidd sokszor kutyák közé, szagoltasd meg vele a többi kutyát. És szerintem egy kutyaóvoda/kutyaiskola is jót tenne neki.
2010. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyakran előfordul, de foglalkozni kell a problémával.

Vidd sokat társaságba, hadd érje sok pozitív élmény, az majd felül fogja írni a félelmét.

Ne nyugtasd, ne pátyolgasd, mert az olyan, mintha dicsérnéd.

Legyél nyugodt, kiegyensúlyozott, vidám, ne foglalkozz a félelmével. A te kisugárzásod rá is hatással van.

Amíg nem bántják, addig hagyd, hadd cselekedjen önállóan. Tanulja meg megvédeni magát, jelezni, ha nem akar valamit a másik kutyától. Sok gazda felkapja vagy elviszi a kutyáját, mert vinnyog, meg felborul, meg hátrálni kezd, pedig a másik kutya nem is csinál semmi rosszat, csupán egy kicsit túl nyílt, vagy nagyon szagol, csóvál, vagy túl hebrencs módon próbál játszani.

2010. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez normális. Érdemes keresni valaki ismerőst akinek a kutyája nem bántja a kölyköket, és elengedni őket együtt. Akkor hamar megérti hogy nincs mitől félni:) Én így szoktam itthon a kiskutyákkal, van egy 11 éves német juhászom, de nagyon jámbor és szereti a kölyköket. Vele szoktam őket kivinni játszani és hamar felbátorodnak:)
2010. júl. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy fél, az egyáltalán nem "normális". .

Egy teljesen rendben levő idegrendszerű kölyök minden kutyához, emberhez nyíltan közeledik.De sok kellemes élménnyel lehet javítani rajta.

2010. júl. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!