Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam, illetve...

Hogyan tanítsam, illetve neveljem rá, illetve neveljem le erről?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves (augusztusban tölti a 3-at) uszkár kutyusom. Nagyon okos kutya sok mindent megtanítottam neki,pl megáll az úttest előtt és csak akkor megy át ha megengedem,leül,ilyesmik. Viszont egy üzletsoron lakunk és ha valaki eljön előttünk kb 5percenként ugato rohamot kap pedig csak elsétáltak itt. Rá tudom valahogy nevelni arra,hogy csak akkor figyelmeztessen,ugasson hogyha kopognak,vagy megállnak itt? Köszönöm előre
2011. jún. 30. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Megkérsz egy pár a kutya számára ismeretlen embert hogy amikor elhaladnak a házatok előtt akkor adjanak neki jutalom falatot így azt ha előttetek mennek el jó dolognak fogja azonosítani és nem ugat!
2011. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,de azért még várom a válaszokat,de ki fogom probálni
2011. jún. 30. 15:40
 3/8 anonim ***** válasza:
legyél mellette, ha ugat zökkensd ki (nem ugy értem h bánsd a kutyát hanem pl bökd meg nyakát oldalt v vmi persze csak óvatosan) enyém olyankor mindig abbahagyta és igaz mostmár falun van kertesházba de majdnem 1éves koráig ittvolt velem panelba 10.en néhány nap alatt sikerült leszoktatnom az ugatásrol pedig akkoris ugatott ha lent a parkba mászkált 1másik kutya..
2011. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a falatos nem jó, mert legközelebb mérget is kaphat!!
2011. jún. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyet értek a másodikkal és a harmadikkal. Ha megengeded neki, hogy elfogadjon az utcáról ennivalót, könnyen megmérgezhetik, ha be akarnak törni hozzátok. Ha elkezd ugatni meg kell zavarni. Persze csak finoman (pl hozzáérsz valahol vagy ami szerintem a legjobb egy nagy vödröt aminek jó mély hangja van, ha leejted a közelébe hajítani. Ha odajön hozzád akkor nagy dicséret) Egy idő után rá lehet majd szoktatni, hogy parancsra hagyja abba az ugatást.
2011. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valahogy elkel terelned a figyelmét az én kutyám is ilyen volt és mindent kipróbáltam neki hogy ne ugasson, kedvenc játékával jutalom falattal mindent, és rájöttem ha az mondom hogy cica akkor teljesen elhallgat és koncentrál keresi a cicát! Sok sikert a figyelem elvonásról :)! Jutifalat tényleg nem a legszerencsésebb igazság szerint nem is szabadna senkitől kaját elfogadni a csak a gazdájától nem kell másra szoktatni aki nem szereti könnyebben megmérgezhetik.
2011. jún. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jutalom falat tényleg rossz ötlet. Máskor ha valaki elakarja csalni a kutyát könnyen megteheti.
2011. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,köszi a válaszokat én is ezen gondolkoztam tegnap,hogy a jutalomfalat nem jo,mert szerencsére már erről sikerült lezoktatni hogy idegenektől ne fogadjon el semmit!
2011. júl. 1. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!