Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák után adózni kell majd...

Kutyák után adózni kell majd ez igaz?

Figyelt kérdés
mikortol?
2011. jún. 30. 17:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
55%

Bocsika, voltál már ilyen gyepin???

És bocsika, szerinted hova kéne tenni az utcán közvetlen életveszélyben lévő kutyákat, a szeméttelepre kidobott éhhalál szélén lévő kiskutyákat??? Befogadod őket?

Vannak emberek, akik nem bírják ezt már tovább nézni és megoldást keresnek.

Közelünkben is van gyepmesteri telep, mindent elkövetnek hogy gazdát találjanak a kutyáknak és altatás csak végszükség esetén van. Akár hiszed, akár nem, még az Illatos úton is csak akkor altatnak, ha muszáj.

2011. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen,voltam gyepin az országban több helyen,mentettünk is onnan.

Az eddig tényleg úgy volt,hogy az Illatoson csak szükség esetén altattak,de most kigolyózták az onnan évek óta mentő csapatok nagy részét,nincs heti kétszer frissülő weblap(az ebtelep.hu értéke 0).Most majd fognak altatni rendszeresen.

Attól,hogy nem altattak,még sok kutya borzalmas állapotban került ki,azok is,akik bekerülésükkor még elfogadhatóan néztek ki,kétdimenziósra fogytak.

Úgyhogy hagyjuk az Illatost,én már a 90-es évek elejétől jártam be és melóztam is ott,mikor még vasketrecben,egymás hegyén-hátán voltak a kutyák és napi szinten altattak.

Sok minden változott előnyére,de még messze nem ideális a helyzet.

A többi gyepiről meg ne is beszéljünk,tisztelet a kivételnek,mint az előbb is írtam.

Jó,hogy nálatok normális a gyepi,örülhettek,de sajnos nem ez a jellemző.Még mindig nem egy olyan telep van Magyarországon,ahova látogató nem teheti be a lábát,nem véletlenül.

2011. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Oké, igazad van, de én épp azért adózom szívesen, hogy az ilyen helyzet megoldódjon. Nincsenek illúzióim, el kell érni, hogy ne legyenek túlterhelve az ilyen telepek.

Szomorú amit írtál az Illatosról.

Amúgy a közelünkben levő gyepmesterin is egyre jobban kinézik az önkénteseket, de ettől még szükségesnek érzem a működésüket. És sajnos olykor az altatás szükségességét is elismerem, legalábbis a közelünkben levő gyepmesteri telep sokkal kultúráltabb, mint egy nemrég felszámolt, ahol nem altattak, mondjuk nem is ivartalanítottak és emiatt túlzsúfoltság, éhezés, nem is sorolom...Akkor mondtam először azt, ennél még az is jobb lett volna, ha néha altatnak.

Én azért adózok szívesen, hogy ne legyen szükség altatásra. Nem hiszem, hogy a közeljövőben eljutunk odáig, hogy nem lesz chip nélküli kutya, de szeretnék ebbe az irányba haladni. Hogy többé soha senki szabadulhasson meg a kutyájától büntetlenül.

2011. júl. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!